FUNTANA: Galateice izvrsne na 6. Aura cupu u Zagrebu

Foto Galatea Funtana

Gimnastičarke Kluba ritmičke i estetske gimnastike Galatea iz Funtane sudjelovale su 16. i 17. listopada na 6. Aura cupu 2021. – najvećem natjecanju u Hrvatskoj pod okriljem FIG-a na kojem je sudjelovalo 250 ritmičarki iz 22 zemlje svijeta. Najbolji plasman ostvarila je Lena Pršeš koja je osvojila zlato u B kategoriji 2013. godišta (9.900).

galatea gimnastičarke funtana

Gita Jakus u B kategoriji juniorki bila je druga u vježbi s loptom (9.900), a seniorka Ivana Kraljević plasirala se treća u višeboju (22.750), te je osvojila drugo mjesto u vježbi s čunjevima (11.350), a treće u vježbi s obručem (11.400). Aida Karabegović natjecala se u B kategoriji 2011. godišta te se plasirala na petome mjestu u vježbi s obručem (7.900).

U kategoriji A juniorki non-FIG Pia Kovačić bila je druga među hrvatskim gimnastičarkama (23.183), a Siena Gančev šesta (20.600), obje su se natjecale u vježbama s loptom i čunjevima. Iana Benčić natjecala se u A programu pred-juniorki u vježbama s obručem (10.733) i loptom (10.367).

Gimnastičarke Galatee pripremaju se za nadolazeće Županijsko prvenstvo u B i C programu te za 30. Ekipno, višebojsko i pojedinačno prvenstvo Hrvatske u ritmičkoj gimnastici te Završnice kupa Hrvatske u B i C programu, gdje će biti i domaćin u novootvorenom centru Saline u Vrsaru.