Furiozni Jadran uvjerljivo pobijedio Pomorac 1921

Nogometaši porečkog Jadrana su u 4.kolu 3.HNL Zapad na najbolji mogući način iskoristili zamjenu domaćinstva sa gostima iz Kostrene. Igrači Dalibora Šurana su u subotu od 1. minute pokazali u kojem smjeru žele odvesti utakmica i ispratili goste sa 5 pogodaka u mreži, a svoju gol razliku u domaćim utakmicama povećali na fenomenalnih 10:0 u samo dvije utakmice.
Istaknuli su se Mate Ivetić sa 3 pogotka, a Karlo Abramović i Igor Lepinjica dodali su po jedan gol, dok je fenomenalni Lepinjica upisao nekoliko asistencija. Ono što veseli je prava momčadska igra Porečana koji su i u ovom susretu bili bez nekoliko važnih igrača, Radmana, Bernobića i Terlevića.

Trener Šuran iz utakmice u utakmicu uživa u predstavama svoje ekipe: “Bili smo bolji takmac od prve do zadnje minute, na vrijeme smo zabili pogotke i to nam se otvorilo. Čestitam dečkima koji su ušli odlično i angažirano u utakmicu i drago mi je za njih. Za nas je ovo start iz snova, nismo se nadali ovako dobrom otvaranju i četirima pobjedama u četiri kola, idemo dalje, nema euforije, gledamo samo sebe i cilj nam je da tako nastavimo.”

JADRAN-POREČ – POMORAC 1921 5:0

Igralište Veli Jože.

Gledatelja 100.

Sudac: Luka Milković (Viškovo)

Strijelci: 1:0 Abramović (31), 2:0 Ivetić (36), 3:0 Ivetić (48), 4:0 Ivetić (66), 5:0 Lepinjica (83).Žuti kartoni: Marinković (Jadran-Poreč), Ende, Dželalija, Babić, Čanković (Pomorac 1921)

JADRAN-POREČ: Pavlić (81 Mišić), Leko, Mofardin, Al Tharwan, Lepinjica, Herak (68 Užila), Ivetić, Sumić, Marinković (81 Mendiković), Abramović (55 Vizlo), Ereiz. Trener: Dalibor Šuran

POMORAC 1921: Šestan, Babić, Dorčić, Devčić, Ende, Vinković, Šprem-Veljavečki, Lončar (40 Rumora, 60 Mendrila), Dželalija (60 Muminović), Čanković (68 Sobotinčić), Božanić (46 Žeželj). Trener: Vladimir Jerić

Juniori – U19 – NK Jadran Poreč – NK Grobničan  2 – 4

Seniori – NK Jadran Poreč – Pomorac 1921  5 – 0 (Ivetić x3, Abramović, Lepinjica)
Veterani – NK Jadran Poreč – NK Karojba 4 – 1 (Bonaca, Akilić, Radić x2)
Veterani – NK Funtana – NK Jadran Poreč 1 – 7  (Ereiz x2, Šuran, Vokić, Bonaca, Viljanac x2)

Buje: U Tjednu istarskih knjižnica sajam knjiga, popust na članarinu i književni susret