Mladi istarski boćari osvojili 6 medalja na prvenstvu Hrvatske

Čak 6 medalja za mlade istarske boćare

Mladi boćari istarskih klubova osvojili su jednu srebrnu i pet brončanim medalja na prvenstvu Hrvatske za juniore koje se četiri dana odigravalo sa središtem događanja u Ročkom Polju u odličnoj organizaciji domaćeg kluba.

Juniorski viceprvak Hrvatske u disciplini pojedinačno klasično postao je Simon Kajin iz Vrha, najugodnije iznenađenje prvenstva, koji je nakon četiri pobjede pokleknuo tek u finalu koje je izgubio od Filipa Klarića (Sveti Jakov, Jadranovo) 13:3. U istoj disciplini brončano odličje osvojio je Mateo Matošević iz Pazina koji je u polufinalu poražen od Simona Kajina 13:1

Čak četiri brončane kolajne osvojio je Martin Štihović iz Pazina, samostalno u bližanju i izbijanju u krug i preciznom izbijanju, te u parovima zajedno sa Simonom Kajinom i u štafetnom izbijanju zajedno s Filipom Popovićem iz Montižane. (IBS)