in

POREČ: Čak 8 medalja za male Maximvse – Zlato osvojili Luka Vinkerlić, Hana Mršić i Andrea Matić!

U subotu je na Uljanikovom stadionu u Puli održano atletsko prvenstvo Istre za kadete, kadetkinje, mlađe kadete i mlađe kadetkinje i mlađe juniore. Porečki Maximvsi osvojili su čak 8 medalja od kojih 3 zlatne!

Pored 4 istarska kluba: Istra Pula, Medulin, Albona Labin, te Maximvs Poreč, sudjelovala su i dva kluba Primorsko Goranske Županije – Kvarner i Grobnik.

Ukupno je sudjelovalo više od 130 mladih atletičara i atletičarki.

Bilo je to prvo službeno natjecanje nakon pauze od dva mjeseca uzrokovane pandemijom Koronavirusa, a započeli su sa svojim pripremama tek negdje polovinom svibnja kad je to bilo moguće s obzirom na preporuke Hrvatskog Olimpijskog Odbora, Hrvatskog Atletskog Saveza, te Nacionalnog stožera civilne zaštite.

Postignuti rezultati s obzirom na okolnosti su više nego zadovoljavajući.

Maximvsi su osvojili ukupno 8 medalja, od čega 3 zlatne.

Natjecanje je ujedno služilo i kao posljednja provjera prije državnog prvenstva za kadete/kinje i mlađe kadete/kinje koje je po rasporedu sljedećeg vikenda u Varaždinu.

Evo i rezultata malih Maximvsa:

  •  Luka Vinkerlić:  1. mjesto na 100 m (12,61) i 1 mjesto na 300 m (40,62)
  •  Hana Mršić:      1. mjesto u skoku u dalj (4,79) i 2 mjesto na 60 m (8,69)
  •  Andrea Matić:   1. mjesto na 100 m (13,62) i 5. mjesto u skoku u dalj (4,47)
  •  Melani Oklen:   2. mjesto na 100 m (13,72) i 2. mjesto na 400 m (1:05,05)
  •  Eva Fiškuš:      2. mjesto u skoku u dalj (4,52) i 4. mjesto na 100 m (14,56)
  •  Nora Mendica:  4. mjesto u skoku u dalj (4,23) i 5. mjesto na 100 m (14,59)
  •  Teo Popović:    1. mjesto na 400 m (1:00,40) i 2. mjesto na 100 m (12,70)
  •  Asia Pol:         3. mjesto 300 m (48,70) i 4. mjesto na 100 m (14,46)
  •  Emi Brajković:  4. mjesto na 400 m (53,96) i 5. mjesto na 100 m (15,56)
  •  Dora Koverlica: 8. mjesto na 200 m (31,88) i 10 mjesto na 60 m (9,43)
  •  Laura Bošnjak: 15. mjesto na 200 m (33,77) i 18. mjesto na 60 m (10,51)
  •  Luka Košeto:   6. mjesto u skoku u dalj (3,83) i 6. mjesto na 60 m (9,56)
  •  Teo Milohanović: 7. mjesto na 200 m (34,63) i 7. mjesto na 100 m (9,67)
  •  Ante Antičević:   6. mjesto na 200 m (33,78) i 9. mjesto na 60 m (10,00)
  •  David Košeto:     8. mjesto u skoku u dalj (3,44) i 11. mjesto na 60 m (10,86)
  •  Matija Marjanović:  4. mjesto na 300 m (47,97) i 6. mjesto na 100 m (13.59)
  •  Leon Petrović:       2. mjesto u skoku u dalj (4,53) i 7. mjesto na 100 m (13,94)

Nastupili su i juniori Andrea Bošnjak i Loris Uljanić, ali izvan konkurencije i postigli slijedeće rezultate:

  •  Loris: 1. na 100 m (11,86) i 3. na 400 m (1:00,41)
  •  Andrea Bošnjak: 1. u skoku u dalj (4,84) i 2. mjesto na 1000 m (3:33,14)

Izvor: Atletski klub Maximvs

FOTOGALERIJA: Ovako je bilo u ŽMINJU na prvom Burgerfestu

FOTOGALERIJA: Ovako je bilo u ŽMINJU na prvom Burgerfestu

POREČ: Medalje za Running Fox na Jazavac Trailu za Matiju Liseca, Ivana Diklića i Mateju Pančelat

POREČ: Medalje za Running Fox na Jazavac Trailu za Matiju Liseca, Ivana Diklića i Mateju Pančelat