POREČ: Maximvsi na državnom prvenstvu za mlađe juniore

U organizaciji Atletskog kluba Karlovac proteklog vikenda je u Karlovcu održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i mlađe juniorke. Već prvog dana natjecanja postignuto je pet državnih rekorda i to 4 mlađejuniorska i jedan kadetski.

U finalnoj utrci na 100 m za mlađe juniore pobijedio je Roko Frakaš s novim hrvatskim mlađejuniorskim rekordom 10,44 te sada dijeli 6. mjesto na hrvatskim tablicama svih vremena. U kvalifikacijama na 100 m Toma Batistić je trčao 10,99 što je novi hrvatski kadetski rekord i tako postao prvi kadet koji je 100 m istrčao ispod 11 sekundi. U utrci na 110 m prepone (0,914) za mlađe juniore hrvatski rekord postavio je Janko Kišak pobijedivši sa 13,94.

Posebno je zanimljivo bilo u utrkama mlađih juniorki na 100 m. Već u kvalifikacijama novi mlađejuniorski rekord 11,93 je istrčala Vita Penezić, da bi u finalnoj utrci slavila Lara Jurčić s novim rekordom 11,86.Dodajmo ovome i izvrstan rezultat Jane Koščak na 100 m prepone (0,762) koja je u kvalifikacija istrčala 13,55, što je samo 3 stotinke sekunde slabije od hrvatskog rekorda, a u finalu je trčala 13,57.

Od porečkih Maximvsa nastupilo je troje atletičara.
Andrea Matić bila je vrlo dobra na utrci 100 metara, gdje je ostvarila ukupno 14. vrijeme sa novim osobnim rekordom 12,95. Luca Vinkerlić bio je ukupno 15. u utrci na 100 metara istrčavši tu dionicu za 11,81. Luca je nastupio još i u skoku u vis, te osvojio 5. mjesto sa preskočenih 170 cm. Trebao nastupati i drugog dana natjecanja u disciplini 400 metara sa preponama, gdje je bio kandidat za postolje, međutim zbog zdravstvenih razloga u dogovoru sa trenerom otkazali su nastup.

Nastupio je i kadet Oliver Bilić koji je bio 10. u disciplini skoka u vis sa preskočenih 165 cm.