POREČ: NK Jadran velikom pobjedom započeo 3. HNL Zapad – Uspješni i kadeti

Nogometaši Jadrana su viskom i zasluženom pobjedom od 5-1 započeli natjecanje u novoj sezoni 3. HNL Zapad. Porečani su uz dva pogotka Andree Maružina u 16. i 59., te jednim Olivera Sumića u 27. minuti, Manuela Perkovića u 51. minuti i Igora Lepinjice u 82. minuti ispratili goste sa Hreljina, za koje je gol postigao Tomljanović u 84. minuti.

Strijelac Manuel Perković je bio raspoložen za izjave nakon utakmice:

“Odlično smo otvorili prvenstvo visokom pobjedom, dominirali utakmicom od početka do kraja, a nagradilo nas je sa pet postignutih pogodaka. Veseli činjenica da smo utakmicu odigrali u pomlađenom sastavu, predvođeni našim prekaljenim kapetanom Goranom Tomićem pokazali što možemo u novoj sezoni.”

Igrače Dalibora Šurana u sljedećem kolu u subotu, 5. rujna, čeka istarski derbi i gostovanje u Puli protiv NK Uljanik.

Škola nogometa Jadran Poreč je također započela s prvenstvenim natjecanjima u kategorijama kadeta i juniora:

• KADETI (U17) – NK Uljanik Pula – NK Jadran Poreč 4-1 (Mendiković D.)
  • JUNIORI (U19) – NK Uljanik Pula – NK Jadran Poreč 0-1 (Maras)

Narednog vikenda u subotu i nedjelju, 5. i 6. rujna, s natjecanjima započinju i sve ostale klupske kategorije.

POREČ – Veli Jože – TREĆA HNL – ZAPAD – 1. KOLO
SUDAC: Antonio Melnjak (Rijeka) POMOĆNI SUCI: Luka Pajić (Rijeka) i Nenad MARUŠIĆ (Kastav) DELEGAT: Marinko PUŠKARIĆ (Rijeka)

JADRAN-NAPRIJED 5:1 (2:0)
Strijelci: 1:0 Maružin 16´, 2:0 Sumić 27´, 3:0 Perković 51´, 4:0 Maružin 59´, 5:0 Lepinjica 82´, 5:1 Tomljanović 84´
Žuti kartoni: Maružin (Jadran) Bobošević, Polić, Rukavina, Franko (Naprijed)

JADRAN: Pavlić, Leko, Ilić, Mofardin, Užila (od 63. Banić), Tomić (od 65. Mendiković), Maružin (od 75. Terlević), Lepinjica, Sumić, Perković, Radman.
Trener: Dalibor Šuran

NAPRIJED: Pernat, Polić (od 61. Leskur), Bobošević, Simanović (od 79. Čop), Franko, Čandrlić (od 72. Vušković), Radošević (od 61. Lukačić), Mioč, Tomljanović, Barišić (od 79. Rukavina), Andrić.
Trener: Neven Strukan

Izvor: Nogometni klub Jadran-Poreč

NEMA VIŠE ODGODE ZA OVRHE: U blokadi bi se preko noći moglo naći oko 400.000 građana