POREČ: Seniori NK Jadran pobjedom protutnjali Cresom

Nogometaši NK Jadran Poreč su fantastičnom igrom ostvarili još jednu pobjedu u 3.HNL Zapad i nastavili pozitivan niz neporaženosti, koji traje posljednjih 6 utakmica. Porečani su na teškom gostovanju na otoku Cresu pobijedili 3-0, uz dva gola Emanuela Valente i jedan Igora Lepinjice. Igrači trenera Šurana su od samog početka utakmice pokazali želju za pobjedom i utakmicu riješili golovima u 2., 29. i 41.minuti, te  već u 1.poluvremenu otklonili sve dvojbe oko pobjednika.

Seniori će u utorak odigrati i prijateljski susret protiv pulskog prvoligaša NK Istra 1961 u Medulinu, dok u subotu dočekuju NK Buje u još jednom istarskom derbiju 3.HNL.

Škola nogometa je odradila još jedan vrlo aktivan vikend u kojem su igrali gotovo svi članovi kluba. Boje Jadrana diljem Istre i regije branilo je gotovo 250 igrača.

Juniori U19 – NK Vinodol – NK Jadran Poreč 1 – 3
Seniori –NK Cres – NK Jadran Poreč 0 – 3 (Lepinjica, E.Valenta x2)
Veterani – NK Jadran Poreč – NK Umag 8 – 1 (Akilić x3, Jumić, Bonaca, Vokić, Viljanac, Radić)

CRES – Dari – TREĆA HNL ZAPAD – 8. KOLO SUDAC: Marko Linić (Rijeka) POMOĆNI SUCI: Ivan Jakovac (Mrkopalj) i Nenad Pjevac (Delnice) ČETVRTI SUDAC: Milan Kukuljan (Podkilavac) DELEGAT: Davor Vukelić (Crikvenica)

CRES – JADRAN 0:3 (0:3)

Strijelci: 0:1 Valenta 2´, 0:2 Lepinjica 29´, 0:3 Valenta 41´

Žuti kartoni: Jakovac, Zubović A. (Cres); (Jadran)
Crveni karton: Crnovršanin 66´ (Cres) – drugi žuti

CRES: Zmajla, Baljak, Nikolić, Zubović A. (od 52. Uzelac), Tarabocchia, Jusufi (od 39. Kinkela), Jakovac, Crnovršanin, Smolčić, Kučinić, Cianci (od 78. Zubović T.).
Trener: Tihomir Bašić

JADRAN: Pavlić, Bernobić, Mofardin (od 67. Banić), Užila (od 74. Žiković), Tomić (od 58. Leko), Maružin (od 67. Dujanić), Lepinjica, Perković (od 74. Videkić), Sumić, Tikas, Valenta.
Trener: Dalibor Šuran

Istarski Stožer: U ponedjeljak 3 nova slučaja, među kojima i liječnici, preminula osoba iz Poreča