POREČ: Sjajni atletičari Running Foxa na Prvenstvu Hrvatske u polumaratonu

Porečki SRK Running Fox jučer je s osam natjecatelja sudjelovao na 17. Osječkom Ferivi polumaratonu. Ukupno prijavljenih natjecatelja bilo je oko 1.200, od čega je 844 sudjelovalo u utrci na 21 km. Ista utrka bila je ujedno i Prvenstvo Hrvatske za članove Hrvatskog atletskog saveza. Bio je to prvi nastup porečkog kluba na prvenstvu Hrvatske u polumaratonu uz ostvarene fantastične rezultate.

Ivan Diklić je u ukupnom poretku sa odličnim vremenom 1:17:22 zauzeo  22. mjesto, pritom osvojivši medalju za 3. mjesto u kategoriji M35. Odličan rezultat ostvario je i Matija Lisec s vremenom 1:18:52 zauzevši 28. mjesto. Aleksandar Benčić otrčao je polumaraton za fantastičnih 1:48:17 i time osvojio medalju srebrnog sjaja u kategoriji M60.

Ivan Diklić i Matija Lisec

SRK Running Fox time ima 2 atletičara među prvih 28 na državnom prvenstvu, te dvije medalje u kategorijama!

Atletičarke kluba su predvodile Daria Škrinjar, Indira Picco i Mateja Pančelat koje su istrčale polumaraton ispod dva sata, a Karolina Štifanić je unatoč ozljedi uspjela završiti utrku.

Vesna Tripar polumaraton je otrčala prošle godine, a ove je odabrala 5 km i time upotpunila nastup kluba.