Porečke kuglačice upisale još jednu pobjedu

U subotu su u 11. kolu kuglačice porečke Istre ugostile ekipu Rijeke iz istoimenog grada. Rezultat je bio 6:2 za domaću ekipu i sa 155 čunja u plusu. Rijeka je oborila 3.224 čunja, dok su istranke oborile 3.379 čunja.

Nakon prvog para rezultat je bio neriješen 1:1. Valentina Pavlaković osvojila je poen. Marijana Liović, iako je srušila čak 13 čunjeva više od Riječanke Matee Juričić, ipak je poen pripao Matei jer je osvojila 3 seta.
Veliki preokret desio se u drugom krugu gdje su igračice Maja Nanić i Nikolina Pavlaković odigrale vrhunsku igru i dovele rezultat na 3:1. U zadnjem krugu igrale su Nataša Ravnić i Katja Oplanić, a s obzirom da je utakmica bila u pozitivnom smjeru za Istru, priliku da igraju u zadnjem setu ponovo su dobile sestre Dora i Tea Štetić (kadetkinje) i tako polako stječu prvoligaška iskustva.
Najuspješnija igračica utakmice bila je Nikolina Pavlaković s 596 srušenih čunja, a kod gošće Matea Juričić s 567 srušenih čunja.
Iduću utakmicu igračice Istre gostuju u Ogulinu.

Ženski kuglački klub Istra Poreč (ŽKK Istra)