Utrka kroz rimsku povijest – Donosimo rezultate 4. Pula Maratona. Trčali i mali i veliki

Foto PR - 4. Pula Marathon

Turistička zajednica Grada Pule, u suradnji s AK Maraton 2000 i ISTRun, glavni je nositelj projekta 4. Pula Marathona uz pokroviteljstvo Grada Pule i partnera utrke Arena Hospitality Group. U sklopu 4. Pula Marathona održane su dječje utrke za predškolarce i školarce, u petak 16. rujna. Četvrto, noćno izdanje sportskog događaja Pula Marathon održano je s utrkama na 5km, 10km i 21km. Bila je ovo opet jedna jedinstvena čarolija noćnog trčanja uz razne svjetlosne instalacije Visualia Festivala.

Foto PR – 4. Pula Marathon

Sa startom ispred veličanstvene Arene i još ljepšim ciljem s ulaskom u Arenu, ovo je jednostavno najčarobnija utrka godine.

U utrci na 5 kilometara prvi je u cilj ušao Vladimir Gnip s vremenom 0:16:36, drugo mjesto osvojio je Mate Jakov Frančula vremenom 0:16:48, a treću poziciju zauzeo je Filip Grgurić s vremenom 0:17:13.

Također na 5 kilometara, u ženskoj konkurenciji bila je najbrža Pavlina Grgurević s vremenom 0:20:33 (u ukupnom poretku zauzevši 23. mjesto), a slijedile su je Lara Tomić s vremenom 0:20:58, zatim Veronika Erlić s vremenom 0:21:12.

U utrci na 10 km prvi je došao Marko Horvat pretrčavši stazu u vremenu 0:35:45, zatim ga je slijedio Sebastien Grenier s vremenom 0:37:37 i Tin Šošić s vremenom 0:38:07.

Na 10 kilometara u kategoriji žena, prva trkačica je bila Ivana Grgurević otrčavši stazu u vremenu 0:43:41, slijedile su je Helena Gleđa s vremenom od 0:43:45 i Andrea Stojšić s vremenom 0:45:32.

U utrci na 21 kilometar u muškoj je kategoriji prvo mjesto zauzeo Matija Crnković i Maraton klub Hrvatski sokol s vremenom 1:10:38, drugo mjesto pripalo je Anti Živkoviću iz AK Dubrovnik s 1:12:33, dok se na treće mjesto plasirao Rok Godler iz TD Dobova s vremenom 1:16:00.

Foto PR – 4. Pula Marathon – Lijep prizor ispred arene

U ženskoj konkurenciji prvo mjesto pripalo je Ingrid Nikolesic iz Riviera Dekor Runner​s vremenom 1:26:11, na drugo mjesto plasirala se Marina Juranić​ iz AK Fit/Cross Sport Delnice s vremenom 1:26:49, a na treće mjesto Martina Horvat​iz AK Svetice s vremenom 1:27:41.

Sve rezultate možete potražiti na linku 4. Pula Marathon (utrka.com) .