VRSAR: Crljenić i Žitković višebojske prvakinje Hrvatske, Galateice osvojile nekoliko medalja

Foto Hrvatski gimnastički savez

Podijeljene su prve medalje na 30. Ekipnom, višebojskom i pojedinačnom Prvenstvu Hrvatske u A programu ritmičke gimnastike kojemu su domaćin Sportski centar Saline u Vrsaru i KREG Galatea.

vrsar gimnastičko prvenstvo hrvatske

Prvi kompleti medalja otišli su u ruke kadetkinjama i mlađim kadetkinjama, a u lovu na isto sutra će biti i najbolje hrvatske juniorke i seniorke.

Višebojska prvakinja u kadetskoj konkurenciji je Petra Crljenić iz osječkog KRŠG Ronda (47.900), srebrna je Lorena Severec iz GK Maksimir (47.400), a brončana Vita Franov iz zadarske KRG Sirene (46.450). KRŠG Rondo u Osijek nosi i ekipno zlato (70.800), dok su viceprvakinje kadetkinje Maksimira (68.350).

U pojedinačnom dijelu natjecanja u vježbi s vijačom slavila je Iva Lišnić (KRŠG Rondo) sa 11.100, srebrna je Franov (11.050), a brončana Petra Graf iz KRG Lede (10.850). Prvakinja s obručem je Severec (13.150), druga je Iana Benčić (KREG Galatea) sa 12.650, a treća Crljenić (12.350). Severec je osvojila i loptu (12.400) ispred Lišnić (11.600) i Franov (11.300), najbolju vježbu s čunjevima imala je pak Crljenić (13.750), srebrna je Ana Jurković iz GK Maksimir (12.650), a brončana još jednom Franov (11.900). Svoje drugo pojedinačno zlato Lišnić je osvojila u vježbi s trakom (9.050), Crljenić je srebrna (8.200), a Jurković brončana (5.600).

Najbolja hrvatska višebojka u mlađekadetskoj konkurenciji je Gita Žitković iz KRG Lede (41.950), viceprvakinja je njezina klupska kolegica Zora Delač (35.750), a brončana Nina Vlastelica iz GK Maksimir (34.550). Najbolju mlađekadetsku ekipu ima također Leda (62.550), dok je domaćin Galatea srebrni (51.400), Maksimir brončani (49.850), a Rondo pak zauzeo 4. mjesto (43.600).

Pojedinačno je Gita Žitković slavila s čak 4 rekvizita. S vijačom je osvojila zlato sa 11.600 bodova, a uz nju su na postolju stajale srebrna Delač (10.900) i brončana Vlastelica (8.650). Obruč joj je pripao zahvaljujući ocjeni 10.600 gdje je druga bila Viktorija Rakovac iz KREG Galatee (10.400), a treća Delač (9.500). Žitković je čunjeve osvojila sa 8.950 ispred Delač (5.300) i Rakovac (3.850), a slavlje s loptom zaslužila je ocjenom 9.600. Srebrna je Vlastelica (7.650), a brončana najmlađa natjecateljica ovog PH, 7-godišnja Lara Mahmoud El Haty (7.550). Upravo je ova sjajna djevojčica KRG Lede bila zlatna u vježbi bez rekvizita (10.350) gdje je Rakovac osvojila srebro (10.200), a Žitković broncu.

Sutra, posljednjeg dana PH u Vrsaru od 10 sati nastupaju juniorke, a od 15 sati seniorke koje će i zatvoriti 30. Ekipno, višebojsko i pojedinačno Prvenstvo Hrvatske u A program, priopćeno je iz Hrvatskog gimnastičkog saveza.