Učenici Umjetničke škole Poreč pobijedili na natjecanju u Grazu

Foto Umjetnička škola Poreč

Na 7. Međunarodnom natjecanju harmonikaša – Akkordeonfest održanog 10. prosinca 2022. u Grazu u Austriji, učenice i učenici Umjetničke škole Poreč ostvarili su izvanredne rezultate. Natjecanje se odvijalo u disciplinama solista i komornih sastava, po kategorijama različitih dobnih uzrasta. Kao jedini predstavnici Hrvatske, učenici Umjetničke škole Poreč imali su priliku natjecati se sa harmonikašima iz Austrije, Bosne i Hercegovine, Mađarske, Slovačke i Srbije.

Natjecanju su prethodile intenzivne pripreme, tijekom kojih su se učenici svakodnevno pripremali sa svojim učiteljicama Anom Šterpin Zagoranski i Anamarijom Lovrečić uz veliku podršku, suradnju i pomoć svih roditelja.

Ljubav i entuzijazam, svakodnevni predani rad i nevjerojatan napredak učenika u Grazu je urodio sjajnim nastupima i rezultatima:

Gabriel Žiković (učiteljica savjetnica Ana Šterpin Zagoranski), učenik II. razreda, u Baby kategoriji osvojio je I. nagradu i 2. mjesto u ukupnom poretku sa 93,66 bodova;

Irma Mešić (učiteljica savjetnica Ana Šterpin Zagoranski), učenica III. razreda u Baby kategoriji osvojila je I. nagradu i 3. mjesto u ukupnom poretku sa 90 bodova;

Lucia Janko (učiteljica savjetnica Ana Šterpin Zagoranski), učenica IV. razreda u II. kategoriji osvojila je I. nagradu, 1. mjesto u ukupnom poretku sa 91,33 bodova i pehar natjecanja;

Haris Mešić (učiteljica savjetnica Ana Šterpin Zagoranski), učenik IV. razreda u II. kategoriji osvojio je II. nagradu i 2. mjesto u ukupnom poretku sa 88 bodova;

Ellen Leporiz (učiteljica mentorica Anamarija Lovrečić), učenica V. razreda u III. kategoriji osvojila je I. nagradu i 2. mjesto u ukupnom poretku sa 90,66 bodova;

Martina Bošnjak (učiteljica mentorica Anamarija Lovrečić), učenica V. razreda u III. kategoriji osvojila je II. nagradu i 3. mjesto u ukupnom poretku sa 87,66 bodova;

Emili Jurcan (učiteljica mentorica Anamarija Lovrečić), učenica VI. razreda u V. kategoriji osvojila je I. nagradu, 1. mjesto u ukupnom poretku sa 90 bodova i pehar natjecanja;

Kvintet harmonika Umjetničke škole Poreč (učiteljica savjetnica Ana Šterpin Zagoranski) u sastavu David Pršurić, Arian Matić, Lucia Janko, Erik Petrović i Leona Janko osvojio je I. nagradu i 1. mjesto u II. kategoriji Komornih sastava sa 97,33 boda i pehar natjecanja.

-Uz osvojene nagrade i pehare, učenice Lucia Janko, Emili Jurcan i Kvintet harmonika imali su priliku predstaviti se i nastupati na Završnom koncertu pobjednika natjecanja. Posebno smo ponosni na njihove nastupe i napredak tijekom školskih koncerata, a nastup na Završnom koncertu pobjednika natjecanja bio je sjajan i za svaku pohvalu. Učiteljici savjetnici Ani Šterpin Zagoranski pripala je čast da u natjecanju sudjeluje kao članica Ocjenjivačkog suda zajedno sa kolegama iz Austrije, Bosne i Hercegovine i Slovačke.

Izuzetno smo ponosni na uspjeh učenika Umjetničke škole Poreč, tim više što kontinuirani niz godina porečki harmonikaši osvajaju najviše nagrade i Oskare znanja. Većini harmonikaša koji su sudjelovali je ovo bilo prvo natjecanje te je uspjeh time još veći. Posebno pohvale Kvintetu harmonika koji u ovom sastavu svira tek od početka ove školske godine. Jako smo zahvalni svim  roditeljima na podršci, pomoći i povjerenju koje daju svima nama i što prepoznaju vrijednost svega što naši učenici dobivaju u glazbenoj školi, izjavila je ravnateljica škole Sanjica Sara Radetić.

Vatreni - Photo: Igor Kralj/PIXSELL