Porečani bez puno muka svladali Dubrovčane

U utakmici 9. kola Paket 24 Premijer lige odigranoj u subotu u porečkoj dvorani Veli Jože, između ekipa RK Poreč i RKHM Dubrovnik nije bilo iznenađenja.

Već na polovini prvog poluvremena porečki rukometaši imali su prednost od 4 gola (9:5), a na odmor se otišlo s 5 pogodaka prednosti za domaćina pri rezultatu 19:14.

U drugom poluvremenu rukometaši Dinka Đankovića povećavaju prednost i utakmicu sigurno privode kraju do konačne pobjede rezultatom 36:28 i nova dva osvojena boda.

Kod Porečana najistaknutiji su bili Filip Perić s 9 pogodaka, slijedi ga kapetan Matija Rađaković sa 7 postignutih golova, a po 5 su u mrežu Dubrovčana pospremili Luka Moslavac i Tim Thoss. Golmanski dvojac RK Poreča, Božo Subotić i Marinko Ševo sakupio je 14 obrana, Ševo 8 (35%), Subotić 6 (32%).

U gostujućoj momčadi bivši igrač RK Poreča Marko Kobetić zabio je 7 pogodaka, a jedan manje postigao je Leo Brmin.

9. kolo Paket 24 Premijer lige

RK Poreč –RKHM Dubrovnik 36:28(19:14)

RK Poreč: Muranović 1, Sakić, Mataija 1, Medved 3, Lugar, Thoss 5, Perić 7+2 Čipraka, Ševo (8), Petrov 1, Filipović 3, Mišić, Rađaković 3+4, Moslavac 5, Subotić (6), Zujić 1
Isključenja: 8 minuta (Petrov 6, Thoss 2)

RKHM Dubrovnik: Knez, Brnin 6, Avdić 3, Putica 1, Gabrieri 2, Bušlje, Dabelić 2+1, Bevanda 2, Raguž (2), Kobetić 4+3, Barišić (1+1), Radić 3, Lončarica 1
Isključenja: 12 minuta (Kobetić 4, Knez 2, Bevanda 2, Dabelić 2, Radić 2)

U subotu 30.11.2019., rukometaši RK Poreča odigrati će utakmicu 10.kola Paket 24 Premijer lige protiv ekipe HRK Gorica, koja je prva na tablici lige, utakmica je na rasporedu u 19:00 u dvorani Veli Jože.

Izvor RK Poreč

Kazna skoro 30.000 kuna: Sjeo za volan pijan i pod utjecajem kokaina, pa bježao policiji

VRSAR: Marta Jurčević treća na turniru u Zagrebu