Biciklisti Poreča na Grobničkom maratonu – Odlični Saša Lalić i Diego Žužić

Ovog vikenda održan je treći XCM biciklistički maraton koji se boduje i za prvenstvo Hrvatske u MTB XCM disciplini na području Grobništine, pod nazivom GRO ALPS Bike Marathon, u organizaciji biciklističkog kluba Grobnik. Gro Alps maraton koji je namijenjen za profesionalce i rekreativce, vozio se prolazeći kroz prelijepe pejzaže, singletrackove, širokim šumskim putevima i zahtjevnim spustom dugim 5 km od grebena do Grobničkog polja po kršu i kamenju te nikog nije ostavio ravnodušnim. Po strahovitoj vrućini i vrlo zahtjevnoj stazi po Grobničkim Alpama, uspjeh je bio stići na cilj.
Na startu same utrke okupilo se 90 natjecatelja iz Hrvatske koji su snage odmjerili na tri staze.
Staza A – 82 km s visinskom razlikom od 2200 m, Staza B – 47 km s visinskom razlikom od 1250 m i staza C 29 km s visinskom razlikom od 450 m.

Članovi BK Poreč koju su vozili utrku jesu: Saša Lalić na C stazi u Hobby kategoriji osvojio je 3. mjesto. Diego Žužić na A stazi u Sport kategoriji osvojio je 4. mjesto te Albert Kiš i Denis Terlević na B stazi u Hobby kategoriji osvojili su 9. i 10.mjesto.