Biciklisti Poreča na XCM maratonu u Balama – Izvrsni Močibob, Žužić i Lalić

Članovi BK Poreč osvojili medalje

Prošlog vikenda, u sklopu Bale – Valle outdoor festivala, održao se 7. XCM maraton Bale-Valle, koji je okupio najbolje istarske MTB maratonce, u organizaciji Biciklističkog kluba Axa koji je za ovu utrku pripremio dvije staze.
A staza XCM Bale bila je dužine 60 km i cca 700 m uspona. B staza XCM Bale bila je dužine 31 km i cca 350 m uspona. Staze su bile tehnički manje zahtjevne i sačinjene 90% od makadamskih poljskih puteva. Start maratona bio je na trgu La Musa u centru Bala u 9 sati gdje se okupilo 150 natjecatelja iz Hrvatske, Slovenije i Italije.

Najbolji plasman ostvarili su: Matea Močibob u kategoriji Seniorke 19-29 god na B-stazi 1. mjesto, Diego Žužić u kategoriji Seniori 19-29 god na A-stazi 3. mjesto i Saša Lalić u kategoriji Master C-D 50+ god na B-stazi 3. mjesto.
Od članova BK Poreč također su na utrci sudjelovali Ivan Bratović i Benjamin Brajković na B-stazi te Albert Kiš na A-stazi.

POREČ: Polaznici USB-ovg ljetnog kampa “okupirali” Ski lift