NADMOĆNA POBJEDA: Porečki rukometaši deklasirali Vinkovčane

Sinoć je prva ekipa Rukometnog kluba Poreča u Velom Joži odigrala utakmicu 7. kola Paket 24 Premijer lige protiv ekipe RK Spačve iz Vinkovaca, te zabilježila uvjerljivu pobjedu s rezultatom 32:25, upisavši time dva jako bitna boda u ljestvicu Paket 24 Premijer lige.

Prvo poluvrijeme krenulo je  izjednačeno, do 12. minute i rezultata 6:6, kada se Porečani bude i s tri vezana pogotka odlaze na 9:6 u 17. minuti. Do kraja poluvremena se ta prednost udvostručila, pa se na odmor odlazi kod rezultata 18:12 u korist porečkih rukometaša.

U drugom poluvremenu rukometaši Dinka Đankovića u dva su navrata imali čak +11 na semaforu, pa su šansu dobili i mladi igrači. Susret je završio uvjerljivom pobjedom 32:25.

U domaćim redovima Ivan Filipović i Luka Moslavac zatresli su vinkovačku mrežu 8 puta sa samo jednom loptom više potrošenom, dok su Filip Perić s 5 i Tim Thoss s 4 pogotka bili nepogrešivi.

Kod gostiju su Karlo Vašarević i Marko Vignjević zabili 5 pogodaka, a pratio ih je Rene Mihaljević s 4 lopte u mreži Porečana.