Novi poraz za porečke odbojkašice – Protiv zagrebačkog Olimpika bez dobivenog seta

U 17. kolu Superlige, u utakmici začelja, porečke su odbojkašice izgubile od zagrebačke ekipe Olimpik rezultatom 0:3 (14:25, 7:25, 11:25) za 61 minutu igre.

Prenosimo komentar utakmice trenera OK Poreč, Dragana Salapure:

” Očekivani derbi začelja donio nam je još jedno razočaranje. U samom startu suočili smo se s lošim prijemom, te nam je samim time bila onemogućena organizacija igre, što je u odbojci ključna stvar. I kad smo na trenutke uspijevali doći do prijema, u napadu smo imali dosta forsiranih grešaka, što je umnogome pomoglo gostujućoj ekipi da odigra utakmicu bez ikakvog pritiska. Ova odlučujuća utakmica bila je i najlošija do sada u cijelom prvenstvu, što govori i o psihološkom stanju igračica, gdje je bilo i dosta nervoze. Ne mogu reći da nije bilo želje, ali s obzirom na sve navedeno, nije je bilo dovoljno. Ne bih se želio pravdati, u svakom slučaju preuzimam odgovornost za ovako lošu igru. Želio bih napomenuti da su se stvari u odnosu snaga između dvije ekipe promijenile u zimskom prijelaznom roku, kad je ekipa Olimpika pojačana s 2 igračice (Mikulić i Bilušić), a mi smo ostali bez najbolje igračice Larise Pauletić. Naravno da ćemo napraviti analizu utakmice i idemo dalje. Do kraja lige imamo još 5 kola, nakon čega treba napraviti analizu prvenstva i odrediti smjernice za naredni period. “

Za OK Poreč su nastupale: Lea Banko, Deni Brajković, Leana Burilo, Doris Curać, Vita Gržetić, Patricija Hajmut, Antonija Hrvatin, Ana Katalina, Helena Plazanić, Ema Poropat, Dora Rajko, Rebecca Scoria, Mateja Vekić, Marija Verhas. Trener: Dragan Salapura