Ogroman uspjeh judaša Istarskog borca na IPPON-u u Rovinju

Foto Judo klub Istarski borac Pula

U nedjelju, 29. svibnja 2022., u Rovinju održan je prvi u nizu Ippon turnira za 2022. godinu, a Judo klub Istarski borac iz Pule nastupio je sa 60 natjecatelja uzrasta U10, U12 i U14. I već nakon prvog turnira u ciklusu za 2022. godinu stekao je zavidnu bodovnu prednost s čak 59 bodova ispred drugoplasiranog Judo kluba „Rijeka“.

U uzrasnoj kategoriji do 10 godina zlatne medalje osvojili su Foška Ilovar (+44 kg), Aleksandar Damijanić (-30 kg) i Nikola Kadijević (-34 kg), a srebrne medalje Mara Stanišić (-25 kg), Alani Krušić (-32 kg), Eva Pastrovicchio (-36 kg), Marko Janko (-24 kg), Vigo Ivanović (-30 kg), Vittorio Rupillo (-34 kg), Toni Bodiš (-38 kg), Franko Brljafa (-42 kg) i Sebastian Krivokapić (-50 kg). Brončanim odličjima okitili su se Luka-Sofija Brooks (-25 kg), Sinea Ivančić (-28 kg), Helena Basta (-32 kg), Vida Unković i Nikolina Ilić (-36 kg).

U kategoriji dječaka do 12 godina zlatne medalje osvojili su Ivano Lončarić (-38 kg) i Diego Delbianco (+55 kg), srebrni je bio Lorenzo Marić (-34 kg) dok su brončani Filip Vekić (-38 kg), Nicolas Ilić (-42 kg), Erik Krtalić (-50 kg) i Ivan Milković (-55 kg).

U najstarijoj uzrasnoj kategoriji, dječaka i djevojčica do 14 godina, najsjajnijim odličjem okitile su se djevojčice Lara Mošnja (-40 kg), Lana Lončarić (-44 kg), Nina Šverko (-48 kg), Noemi Palaziol (-57 kg), a od dječaka Bojan Milković (-66 kg).

Srebrne medalje osvojili su Fran Flah (-46 kg), Aleks Pavlinović (-50 kg), Lovro Unković (-60 kg) i Gabriel Laikauf (-60 kg), dok su treća mjesta osvojili Ivor Savanović (-38 kg), Filip Periša (-42 kg), Aldo Kocijančić (-50 kg), Ivan Benčić i Pjer Nadal (-66 kg) te Leo Diminić (+66 kg).