POREČ/FUNTANA: Drugu etapu Istarskog proljeća pobijedio Austrijanac Filippo Fortin

Tešku utrku drugoga dana Istrian Spring Trophyja obilježila pobjeda Filippa Fortina, člana austrijskog teama Vorarlberg.

– Aktion/Rennszene – Querformat – quer – horizontal – Event/Veranstaltung: – Ort/Location: – Region:- Land/Country: – Datum/Date: 2020

∙ 168 km dugu i tešku vožnju 17. Trofeja Istarsko proljeće / Istrian Spring Trophy danas je prvi završio Austrijanac Filippo Fortin s vremenom od 3 sata, 42 min. i 45 sec

∙ Drugoplasirani je također Austrijanac, Daniel Auer iz Teama WSA KTM Graz, a stotinke iza njega cilju se približio Filippo Fiorelli koji u utrkama Istrian Spring Trophiesa redovito bilježi zapažene rezultate za svoj Team Bardiani CSV Faizane

∙ Utrka s kombinacijom brdovitih i sprinterskih ciljeva bila je iznimno zahtjevna zbog hladnoće, kiše i nešto vjetra

Danas, u petak, na relaciji Poreč – Funtana vozila se prva utrka Istrian Spring Trophyja koju je osvojio Filippo Fortin (3:42:45) iz austrijskog Vorarlberg Teama, za njim su u vremenu pobjednika u cilj ušli: drugoplasirani Daniel Auer, WSA KTM Graz, a onda i redovito spominjani na ovogodišnjim Istrian Spring Trophies utrkama, Filippo Fiorelli, Bardiani CSV Faizane.

Današnja je utrka bila po mnogočemu zahtjevna i nepredvidiva jer osim zahtjevnih dionica koje su prolazili natjecatelji, velika je biciklistička borba bila još i teža zbog vremena kojim je dominirala hladnija kiša s vjetrom, zbog čega su svi natjecatelji zaslužili čestitke.

Filippo Fortin dobitnik je i žute majice koju će nositi i na sutrašnjoj 165 km etapi Vižinada – Motovun s posebno zahtjevnim usponom do Oprtlja.

Zelenu majicu za sprint danas je osvojio Daniel Savini, Bardiani CSV Faizane, dok je plava pripala Loganu Shteinu iz Vino-Astana Motors kazahstanskog Teama.

Sutra s početkom u 11 sati kreće Kraljevska etapa: Vižinada – Motovun s usponom do Oprtlja duljine 165 km.

„Mladi feat. Poreč“ – Izrađen prvi nacrt Lokalnog programa za mlade, uskoro radne fokus grupe

SLATKA VIJEST: U butige stigli sladoledi Ferrero Rocher i Raffaello