POREČ: Srebro i bronca za Finidu na međunarodnom karate turniru

Foto Karate klub Finida Poreč - Natjecanje u Postojni

U subotu, 11.03.2023., u Postojni je održan Mawashi Pokal 2023., međunarodni karate turnir.
Na turniru se natjecalo 300-tinjak natjecatelja iz 36 klubova: Hrvatske, Italije i Slovenije.
Natjecanje se odvijalo u borbama i katama, od najmlađeg uzrasta pa do kadeta.

Karate klub Finida iz Poreča nastupio je u borbama, te osvojio  2 medalje: srebrnu i brončanu. Drugo mjesto i srebrnu medalju, u kategoriji mlađih kadetkinja (-45 kg), osvojila je Eva Paola Ramaja, dok se u istoj kategoriji njena klupska kolegica, Lucija Jozić plasirala na 3. mjesto, te tako osvojila brončanu medalju.

Nažalost, Lean Šolaja, poslije repasažnih borbi za 3. mjesto, u kategorijama učenika (+40 kg) i mlađih kadeta (-45 kg) nije uspio ostvariti pobjede, pa se u obadvije kategorije  plasirao na 5. mjesto, saznajemo iz Karate kluba Finida.