POREČ: Tia Mofardin osvojila Istarski kup u daljinskom jahanju, Anna Poropat treća

Foto Konjički klub Spirit Poreč

Danas, 7. listopada, u organizaciji Istarskog konjičkog saveza i Konjičkog kluba Cukrići iz Cukrića održala se utrka IV. kola Istarskog kupa u daljinskom jahanju. Zahtjevna staza duljine 20 km bila je locirana u okolici Cukrića. Na samoj utrci sudjelovalo je 20 jahaćih parova iz 6 istarskih klubova. Od članova KK Spirit Poreč nastupila je Tia Mofardin na grlu Calipso u kategoriji kadeta i osvojila 1. mjesto. U kategoriji juniora nastupila je Anna Poropat na grlu Polet i osvojila 3. mjesto, dok je u kategoriji seniora Ivana Matošević na grlu Miško zaslužila 5. mjesto.

Ovo je ujedno bila posljednja utrka Istarskog kupa za ovu godinu.

-Ponosni smo na ostvarene rezultate, Tia Mofardin u kategoriji kadeta završila je kao prvoplasirana dok je Anna Poropat u kategoriji juniora natjecanje završila kao trećeplasirana. Veseli nas osvojeno treće mjesto među klubovima koji su se natjecali u ovogodišnjem kupu. Zahvaljujemo se KK Cukrići na gostoprimstvu i čestitamo na dobroj organizaciji. Radujemo se sljedećoj sezoni te se nadamo da ćemo imati još više organiziranih utrka i veći broj jahača, poručuju iz Spirita.