Porečani tijesno izgubili u Velikoj Gorici

U subotu 21. rujna prva ekipa RK Poreča gostovala je u Velikoj Gorici, gdje je protiv domaćina HRK Gorica odigrala susret 1. kola Paket 24 Premijer lige i tijesno izgubila rezultatom 28:27.

Prvo poluvrijeme krenulo je jako dobro za Đankovićeve rukometaše, stvorili su prednost od 5 golova, ali su gosti posložili redove, a golman Sladoljev je poskidao par bitnih lopti i ekipa HRK Gorice se vratila u igru, pa je na poluvremenu rezultat bio 14:14.

U nastavku susreta niti jedna ekipa nije imala više od dva gola prednosti, ali sretnija i spretnija je bila ekipa iz Velike Gorice, te upisala pobjedu rezultatom 28:27.

U redovima RK Poreča najviše pogodaka postigao je iskusni Marin Sakić, njih 6, slijedi ga kapetan Matija Rađaković sa 5 , te  Ivan Filipović i Luka Moslavac sa 4 lopte spremljene u mrežu protivnika. Na vratima RK Poreča bio je raspoloženi Božo Subotić, koji je upisao 15 obrana.

Kod protivnika je 6 pogodaka upisao Davor Čavar, dok su Josip Ereš i Ivan Laljek postigli po 4 zgoditka.

1. kolo Paket 24 Premijer lige HRK Gorica – RK Poreč 28:27 (14:14)

HRK GORICA: Purić, Ceković 3, Ereš 4, Laljek 4, Negran, Goričanec, Vrbić, Gal, Ćavar 3+3, Ljubić 3, Sladoljev(11), Žarković 2, Kraljević, Šafranko 3, Vrdoljak 3, Šalić