Porečanka NIKA FORNAŽAR prvakinja hrvatske u klasi ILCA4

Nika Fornažar

Članica porečkog Jedriličarskog kluba Horizont Nika Fornažar prvakinja je države do 16 godina! Ovog vikenda u Puli jedrilo je 40-ak mladih jedriličara iz Hrvatske i Slovenije na Otvorenom Prvenstvu Hrvatske za klasu ILCA4. Organizator je bio Jedriličarski Klub Vega i uspješno je odrađeno devet plovova po umjerenom vjetru, kako je bilo i planirano.

Nika na postolju prvakinje

Porečki klub predstavljali su Nika Fornažar, Iskra Ivančić, Vito Božović, Massimo Žiković i Luka Klobas. Nika je već prvoga dana odlično startala i održala se među prvih deset jedriličara prvenstva. U ukupnom poretku je zauzela deveto mjesto, među djevojkama četvrto i prvo mjesto u kategoriji do 16 godina!

Čestitamo ti i želimo puno uspjeha na daljnjim natjecanjima. Massimo je osvojio 31. mjesto, Vito 33. mjesto, Iskra 34. a Luka 37. mjesto. Čestitamo svim sudionicima prvenstva i želimo im mnogo uspjeha, objavio je Jedriličarski Klub Horizont Poreč.