Porečanke izgubile protiv Rijeke

Prva ekipa OK Poreč/Foto Tanja Kocijančić

OK Poreč-HAOK Rijeka 2:3 (27:25; 17:25; 25:19; 15:25; 10:15)

S obzirom da su obje ekipe ušle s 2 osvojena boda u dosadašnjem tijeku prvenstva, očekivala se neizvjesna i uzbudljiva utakmica što se na kraju i ostvarilo.

Gošće iz Rijeke su bolje otvorile utakmicu i vodile cijelo vrijeme tokom prvog seta. Bilo je 16:12 i 21:18. Porečanke se nisu predavale i uspjele su doći do izjednačenja 23:23 te u boljoj završnici dobile set na razliku 27:25. Drugi set je uvjerljivo pripao gošćama iz Rijeke 25:17, kao što je treći set otišao na stranu domaćih odbojkašica.

U 4. setu su gošće nakon vodstva 10:7 i 16:11 uvjerljivo dobile s 25:15 gdje su domaće igračice pale s koncentracijom i napravile dosta grešaka na servisu. U 5. setu gošće bolje otvaraju s 4:1 i promjena strana na 8:5 za Riječanke. Porečanke uspijevaju izjednačiti na 10:10 ali gošće su koncentriranije i zasluženo dobvaju peti set.

OK Poreč je igrao u sastavu: Lea Banko, Helena Plazanić, Erika Momić, Doris Curać, Larisa Pauletić, Rebecca Scoria, Mateja Vekić, Ana Katalina, Ema Poropat, Vita Gržetić, Leana Burilo i Patricija Hajmut.