POREČKE ODBOJKAŠICE OSIGURALE SUPERLIGU jučerašnjom pobjedom protiv Zadra

Pobjedom u dvosatnoj utakmici protiv Zadranki osigurale su jučer porečke odbojkašice ostanak u Superligi i iduće sezone.

Bila je to treća utakmica u majstorici kvalifikacija za Superligu na domaćem parketu, pred domaćom publikom, koja ih je bodrila do petog odlučujućeg seta.

Prava se borba odvijala svih pet setova, do konačnih 3:2. Početna dva seta bila su za domaće igračice uspješnija, a zatim su zbog blagog pada ritma izgubila sljedeća dva, da bi se u zadnjem doslovce ginulo za svaku loptu.

Najvažnije je da su pobijedile i da ostaju u elitnom društvu hrvatske odbojke.

-Kakva  pobjeda! Nakon tri utakmice, odigranih 14 od mogućih 15 setova, više od 6 sati igre, dvije pobjede u gostima gostujućih ekipa… I na kraju utakmica koja se ne smije izgubiti.  Bilo je to 103:100 u poenima za Poreč…
U trećoj utakmici kvalifikacija za Suparnicu sve se odlučilo u petom – rulet setu u kojem nije bilo vremena za ispravak greške, kada je svaka lopta „utakmicu značila” dobiti ili izgubiti. Igračice Poreča iskazale su možda veću želju, mirnoću, sigurnost u sebe i pobijedile darovale su pobjedu sebi, klubu, Gradu i svojim navijačima koji su ih, sigurno je, gurnuli i dali im sigurnost, vjeru da mogu dobiti ovu tako značajnu utakmicu, poručili su iz kluba.

Poreč – Zadar 3:2 (25:15, 26:24, 14:25, 23:25, 15:11)

POREČ: Vranjanin (L), Duka, Zahirović (L), Banko, Ipša 8 (napad 3, as 3, blok 2), Scoria 1 (1 as), Burilo 14 (11 napad, 3 as), Plazanić, Pauletić 14 (12 napad, 2 as) Levak 19 (napad 14, as 4, 1 blok), Nikačević 3 (1 napad, 1 as, 1 blok), Udovičić 9 (3 napad, 1 as, 5 blok)

ZADAR: Mrduljaš 19 (15 napad 2 as, 2 blok), Marković 29 (24 napad, 4 as, 1 blok), Sorić 8 (4 napad, 2 as, 2 blok), Kolić 1 (napad), Dijan, Nikpalj 7 (napad 5, 2 as), Golem 3 ( 1 napad, 2 as), Fabijan 4 (2 napad, 1 as, 1 blok), Volpi – Kobal (L), Karuc 1 (as).

Iz radionice na Stanciji Vodopija ukraden vrijedan alat, gume…

POREČ OTVORIO NATJEČAJ: I ove godine sufinancira se uklanjanje azbesta