Rukomet: Poreč bolji od Karlovca

Foto RK Poreč

Rukometaši Poreča nastavili su pozitivan niz u Paket24 Premijer ligi te stigli do svoje treće ovosezonske pobjede. U osmom kolu svladali su Karlovac rezultatom 27:25 (14:12) i tako uzvratili gostima za poraz u prvom kolu. Pred rukometašima je sada reprezentativna stanka, a hrvatskoj ligi vraćaju se za vikend 13. studenog kada Poreč gostuje kod Dubrave.

Porečani su dobro otvorili susret, pogotovo Erik Krbavčić na golu koji je u osam minuta skupio četiri obrane od sedam ukupno upućenih šuteva. No, tehničke greške u napadu onemogućile su domaći sastav da se odvoji na više od dva gola prednosti. Tako je Tim Thoss postavio 4:2, a četiri minute kasnije Matija Rađaković na 5:3. Unatoč dobroj obrani, napad nije funkcionirao na željenom nivou pa su gosti u 13. minuti preko Dominika Smojvera izjednačili na 5:5.

Do prvog vodstva Karlovčani stiže nekoliko minute kasnije (8:7), pa je Poreč izjednačio i u tom se ritmu igralo do 25. minute kada je Poreč serijom 2-0 prebacio u svoje vodstvo 12:11. Do kraja poluvremena Poreč je otišao na +2(14:12), a za istaknuti treba Krbavčića koji je s 12/24 bio na 50% obrana.

Prvih deset minuta nastavka gledali smo podjednaku igru u kojoj je Poreč imao +2, +3, a Karlovac se trudio brzom igrom uzvraćati i nekako smanjiti minus. Momci Ilije Lovrinovića prvi put u utakmici stvaraju prednost od četiri pogotka zgoditkom Antonija Ljubića u 45. minuti za 21:17.Thoss je to dodatno podebljao na 23:18, ali nespretni promašaj, isključenje i nove greške doveli su Karlovac u 55. minuti na samo minus jedan (23:24). U zanimljivih posljednjih pet minuta susreta Poreč se ponovno odvojio i na kraju slavio 27:25.

Kod Poreča treba istaknuti vratara Erika Krbavčića koji je upisao velikih 18 obrana s 44% uspješnosti. Tim Thoss bio je precizan sedam puta iz isto toliko pokušaja, a Antonio Ljubić i Matija Rađaković upisali su svaki po šest golova. U redovima Karlovca najefikasniji bio je Dominik Smojver sa šest pogodaka, a 4/4 upisao je Patrik Mrljak.

S preciznim Thossom, Ljubićem, Rađakovićem i Bošnjakom te sjajnim Krbavčićem na golu Poreč je upisao treću ovosezonsku pobjedu te se s pozitivnim nizom okreće gostujućoj utakmici protiv Dubrave. Poreč na istok Zagreba putuje nakon reprezentativnog tjedan, u subotu, 13. studenog.

Paket24 Premijer liga, Liga A, 8. kolo:
RK Poreč – HRK Karlovac 27:25 (14:12)

Poreč: Krbavčić 18 (15+3), Vladić 1 (0+1); Thoss 7, Krajcar, Vučić, Petrov, Boka, Malinarich, Rađaković 6, Čipraka, Plovanić, Radunović, Moslavac, Ikanović 3, Bošnjak 5, Ljubić 6
Isključenja: 16 minuta (Krajcar 2, Petrov 2, Rađaković 2, Moslavac 2, Ikanović 4, Ljubić 2)
Sedmerci: 3/3

Karlovac: Radočaj 2 (2+0), Domjančić 2 (2+0); Horvat, Capan, Smojver Doma. 4, Janjanin, Crnković 1, Bosiljevac 2, Frketić, Makarun, Bačić 4, Hrvojević 2, Mrljak 4, Magdić, Rukavina 2, Smojver Domi. 6
Isključenja: 14 minuta (Horvat 2, Smojver Doma. 2, Janjanin 2, Bosiljevac 2, Frketić 4, Smojver Domi. 2)
Sedmerci: 4/8

Izvor Rukometni klub Poreč

nataša ravnić marijana liović kuglačice poreč

Medalje stižu u POREČ i FUNTANU: BRONCA na Svjetskom prvenstvu za žensku i mušku kuglačku reprezentaciju