Rukometaši Poreča poraženi u drugom kolu Lige za prvaka

Foto Rukometni klub Poreč

Rukometaši Poreča poraženi su od Sesveta u drugom kolu Lige za prvaka. Momčad Silvija Ivandije naplatila je porečke greške i stigla do uvjerljivog slavlja unatoč odličnom otvaranju domaće strane. Za Poreč nema odmora jer već u nedjelju, 26. veljače, u 18 sati očekuje Dubravu.

Očekivano, obje momčadi krenule su s čvrstim obranama, a prvi do prednosti od 5:1 stiže Poreč preko Matije Rađakovića nakon tri intervencije Brune Ćopića. Do drugog gola Sesvete stižu tek nakon osam minuta.

Sesvete nakon minute odmora kreću u napad, dok je Poreč zaredao nekoliko grešaka i dozvolio protivnicima da stvore seriju zgoditaka i stignu na samo minus dva (8:10). Do odlaska na odmor Sesvete dodatno smanjuju zaostatak ujedno uz pomoć svog vratara Stipe Purića.

U nastavak susreta Sesvete puno koncentriranije ulaze te serijom 2-0 preko Patrika Hršaka stižu do svojeg prvog vodstva na susretu (13:14). Porečani su pokušavali ponovno preokrenuti, ali nedostajalo je agresivnosti u obrani s početka utakmice.

Izgledalo je još donekle blizu i bilo je šansi za preokret (Marko Bajan za 19:20), ali potpuni raspad sistema dogodio se u posljednjih deset minuta kada su Sesvećani lako dolazili do pogodaka, uglavnom iz kontri. Konačnih 31:23 postavio je Nikola Finek gotovo sa zvukom sirene.

Najefikasniji u redovima Poreča bio je Lucian Krajcar s osam pogodaka, dok je Matija Rađaković zabio njih šest. Na vratima je Bruno Ćopić imao ukupno sedam obrana. Sesvete su do slavlja vodili Nikola Finek i Darko Krndelj svaki s po šest golova.

“Na kraju je to bilo zaslužena pobjeda Sesveta. Dobro smo otvorili utakmicu i kontrolirali. Neshvatljivo smo izgubili agresivnost u obrani, kasnije povezali tehničke greške u napadu i Sesvete su preuzele kontrolu nad utakmicom. Čestitam im na fer i korektnoj utakmici i želim im sreću u europskim utakmicama”, rekao je nakon utakmice trener Ilija Lovrinović.

Paket24 Premijer liga, Liga za prvaka, 2. kolo:
Poreč – Sesvete 23:31 (13:12)

Poreč: Aleksić, Vladić 1 obrana (1+0), Ćopić 7 (7+0); Muranović, Popović, Krajcar 8, Car 2, Petrov, Krupić, Malinarich, Rađaković 6, Čipraka, Ikanović 1, Bajan 1, Bošnjak 1, Ljubić 3
Isključenja: 8 minuta (Muranović 2, Petrov 4, Bajan 2)
Sedmerci: 4/4

Sesvete: Perić, Purić 12 obrana (12+0); Čaprić 1, Krndelj 6, Jelovčić, Raužan 2, Dumenčić 6, Vusić, Turčić 1, Hršak, Šuker 5, Zakić 1, Zovak, Štrković 3, Finek 6, Lukačec
Isključenja: 6 minuta (Jelovčić 2, Šuker 2, Zakić 2)