Rukometna PREMIJER LIGA: Bjelovarčani bolji od Porečana

Prva ekipa Rukometnog kluba Poreč gostovala je jučer u Bjelovaru, gdje su pred prepunom dvoranom Europskih prvaka odigrali susret 6. kola Paket 24 Premijer lige protiv domaćina RK Bjelovar.

Prvo poluvrijeme počelo je odlično za rukometaše trenera Dinka Đankovića, koji su u 9. minuti imali prednost od četiri gola 1:5.
Domaćin je pritiskao i uspio pronaći rijetke pukotine u porečkoj obrani, pa u 17. minuti izjednačava na 6:6, od kada se doslovno igra gol za gol i ekipe na odmor odlaze pri rezultatu 14:14.

Drugo poluvrijeme opet jako dobro otvaraju Porečani i ponovno odlaze na +4 u 38. minuti (15:19). Đankovićevi rukometaši zadržavaju prednost do 54. minute, kada uporni domaćini opet stižu zaostatak i uspijevaju okrenuti rezultat u svoju korist za konačnih 30:28.

Kod domaćina najuspješniji su bili Ivan Koncul sa 7, te Domagoj Grizelj i Filip jurišić svaki s po 6 pogodaka.

U redovima RK Poreča opet odličan Filip Perić s 9 pogodaka, prati ga kapetan Matija Rađaković koji je zabio 7 golova i Marin Sakić, koji je 6 puta zatresao mrežu Bjelovarčana.

6. kolo Paket 24 Premijer lige
RK Bjelovar – RK Poreč 30:28(14:14)

RK Bjelovar:Prvonožac, Šaravanja 1, Dozan, Taras 1, Fiala 2, Repušić 3, Popović 1, Grganić (3), Vidović, Šimunović 2, Zadro, Grizelj 6, Koncul 4+3, Smojver Domagoj 1, Jurišić 4+2, Smojver Dominik
Isključenja: 6 minuta (Koncul 4, Šaravanja 2)

RK Poreč: Muranović, Sakić 6, Mataija 2, Medved, Lugar, Thoss 1, Perić 9, Ševo (2+2), Petrov, Filipović 1, Mišić, Rađaković 2+5, Plovanić, Moslavac, Subotić (3), Zujić 2
Isključenja: 6 minuta (Perić 2, Sakić 2, Petrov 2)

Đankovićevi rukometaši sljedeću utakmicu 7. kola Paket 24 Premijer lige igraju u nedjelju 10. studenog na domaćem parketu Velog Jože protiv ekipe RK Spačve iz Vinkovaca, a susret je na rasporedu u 19 sati.

Izvor: RK Poreč

MLAKA SUPERIORNA: Najteži poraz u povijesti porečkih kuglačica

Hrvatska jedna od najtraženijih destinacija na svjetskoj turističkoj burzi WTM u Londonu