Seniori porečkog Jadrana poraženi na Grobniku, natjecanja počela i za sve male nogometaše

Prva momčad porečkog Nogometnog kluba Jadran poražena je rezultatom 4-1 na gostovanju kod NK Grobničan. Nakon vrlo dobrog početka utakmice Vice Miljanić je 6. pogotkom u 4 utakmice doveo Jadran u vodstvo. Sredinom 1. poluvremena trener Šuran je zbog ozljede izgubio ključnog obrambenog igrača Stefana Ilića, što je Grobničan iskoristio i pred kraj 1. poluvremena izjednačio pogotkom Prtenjače. Domaćini su odlučnije ušli u 2. poluvrijeme i zasluženo preokrenuli utakmicu u svoju korist sa tri pogotka u u 68., 74. i 76. minuti, javljaju iz Jadrana.

Nakon utakmice trener Šuran je izrazio zabrinutost za ozlijeđenog Ilića, u nadi da će se brzo oporaviti i okrenuo se sljedećoj utakmici, još jednom lokalnom derbiju protiv NK Rovinj, koji je na rasporedu u subotu 21. rujna u 16.30 na porečkom stadionu Veli Jože.

Protekli vikend su i gotovo svi polaznici Škole nogometa započeli natjecanja u ligama NSŽI i NS Rijeka.

ČAVLE – Stadion Mavrinci – Gledatelja: 180 – III HNL ZAPAD – 3. KOLO
SUDAC: Zvonko Radić (Kastav) POMOĆNI SUCI: Andrijano Delač (Karlovac) i Stjepan Novosel (Kamanje) DELEGAT: Josip Šimunić (Otočac)

GROBNIČAN – JADRAN 4:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Miljanić 32´, 1:1 Prtenjača 40´, 2:1 Prtenjača 68´, 3:1 Blašković 74´, 4:1 Prtenjača 76´

Žuti karton: Brdar (Grobničan); Šegon, Tomić, Romić, Videkić (Jadran)

GROBNIČAN: Srok, Jukić, Vukelić (od 81. Jugović), Miculinić, Brdar (od 84. Bosančić), Blašković, Matković (od 77. Merle), Gundić, Prtenjača, Babić, Grgić.
Trener: Dušan Gruevski

JADRAN: Pavlić, Ilić (Užila 27´), Mofardin, Tomić, Miljanić, Vlizlo (od 71. Klesinger), Šegon (od 59. Ilinčić), Leko, Videkić, Banić, Romić.
Trener: Dalibor Šuran

RAST TROŠKOVA ŽIVOTA: Najviše su poskupili režije i svima omiljeni poroci, odjeća sve jeftinija