Tri medalje za porečke atletičare na Državnom prvenstvu

Proteklog vikenda u Zagrebu je održano državno dvoransko prvenstvo u atletici za mlađe kategorije.  U dva dana natjecanja porečki Maximvsi ostvarili su odlične rezultate, osvojivši čak tri medalje.

Prvoga dana Luka Vinkerlić se popeo dva puta na postolje i to osvojivši dva druga mjesta, najprije u utrci na 60 metara s preponama, a zatim i u skoku u vis.
Možda bi skok u vis bio zlatnoga sjaja da Luka nije u isto vrijeme imao utrku, pa je morao žuriti s jednog “borilišta” na drugo i tu gubio potrebnu koncentraciju.

Drugoga dana natjecanja na red su došli mlađi kadeti i mlađe kadetkinje.

Od Porečana nastupili su Oliver Bilić i Hana Mršić, te oboje pokazali kako porečka atletika ima svijetlu budućnost.
Naime, Oliver je bio fantastičan u skoku u vis i osvojio drugo mjesto i srebrnu medalju, dok je Hana istrčala na 60 metara za rekordnih 8.80, te se plasirala na ukupno 17. mjesto.

S tri osvojene medalje Maximvsi su bili najuspješniji istarski klub, što uvelike govori o talentu ovih mladih sportaša, kao i o kvalitetnom radu koji se provodi s njima.