Uspjeh Višnjanskih mažoretkinja: SESTRE KRALJEVIĆ osvojile srebro na Europskom prvenstvu

Mažoretkinje Višnjan vratile su se s XVI. Europskog prvenstva mažoretkinja, koje se nedavno odvijalo, u zagrebačkom Domu sportova, gdje su osvojile srebro. Domaćin Europskog prvenstva bio je Savez mažoretkinja i pom pon timova Hrvatske SMPTH te Svjetska mažoret sportska federacija (MWF). Na prvenstvu je sudjelovalo više od 3.200 natjecatelja i ukupno 102 tima.

Mažoretkinje Višnjan natjecale su se u ukupno 5 kategorija.

Sestre Ivana i Jelena Kraljević imale su najveći uspjeh – osvojile su 2. mjesto u kategoriji duo twirl juniori te kući donijele srebrnu medalju i pehar.

Višnjanske mažoretkinje ponosne su i na rezultate u ostalim kategorijama jer su dokaz rada i truda :

• 5. mjesto senior solo mace Lucia Pavletić
  • 7. mjesto defilee baton kadetkinje Nina Smolica, Nina Gašparini, Melany Korlević, Ema Ritoša, Lara Gašparini, Borna Vekić, Lana Ritoša i Jelena Kraljević
  • 9. mjesto velika formacija mix kadeti: Nina Gašparini, Melany Korlević, Ema Ritoša, Lara Gašparini, Borna Vekić, Lana Ritoša, Evita Kocijančić, Ilari Mladossich, Dea Gašparini i Marta Blažević
  • 15. mjesto velika formacija pompon senior: Jennifer Štifanić, Valentina Perkat, Patricija Ritoša, Lucia Pavletić, Martina Grudić, Marijana Ritoša, Ivana Kraljević, Sara Šimonović, Emili Vizintin, Nina Smolica i Jelena Kraljević

Ovim putem se mažoretkinje zahvaljuju Općini Višnjan za potporu, ali i roditeljima i svima koji ih podržavaju u radu s mladima iz Višnjana i okolice.

Sada im slijedi ljetna pauza. Ponovno se okupljaju početkom školske godine i od tada primaju nove članove svih uzrasta – od 5 godina na dalje.

Informacije se mogu dobiti na telefon 099 – 346 0331 ili na Facebook stranici udruge.

POREČ: Međunarodni Alpe – Jadran turnir osvojila hrvatska boćarska ekipa