Velik uspjeh porečkih mladih mačevalaca na 23. Trofeju Mladosti u Zagrebu

Foto Mačevalački klub Špada Poreč

U Zagrebu je održan 23. Trofej Mladosti za mlađe dobne skupine u maču na kojem su se natjecali i porečki sportaši.

Mlade nade – u kategoriji do 11 godina – osvojili su dvije medalje. U kategoriji mač djevojčice pobjednica je bila Tia Karabašić koja je i trenutna prvakinja Hrvatske. Srebrena medalja dodijeljena je Arturu Mijatoviću.
U kategoriji do 13 godina Alem Juskoski i Vito Hodžić pokazali su sjajan rezultat i susreli se u finalu gdje je za tri boda bolji je bio Alem. Pravo sudjelovanja u finalu Vito je izborio u napetom susretu s Petrom Papom iz Osijeka kada je u zadnjoj manši dao pet čistih tuševa i završio borbu na 15-14.
U kategoriji do 15 godina David Mahne iznenadio je srebrenog medaljaša s Prvenstva Hrvatske 2021. Trvrtka Flegara iz Zagreba i ostavio ga bez medalja pobjedom 15-13. Za ulaz u finale David je s istim rezultatom, ali ovog puta izgubio od Zagrepčanina Čosića. Erik Todorović izgubio je u četvrtfinalu od pobjednika 23. Trofeja Mladosti Jere Bekavca.