in

Predstavljen projekt Safe stay in Croatia – Ovo je protokol zaprimanja ove oznake sigurnosti

Foto HTZ

Ministrica turizma i sporta Nikolina Brnjac i direktor Hrvatske turističke zajednice Kristjan Staničić predstavili su projekt Safe stay in Croatia, web platformu putem koje svi zainteresirani mogu naći informacije o tome što Safe stay in Croatia predstavlja, preuzeti sigurnosne oznake i ostaviti svoje dojmove.

Ministrica Brnjac – Foto HTZ

Hrvatska je zbog dobrih epidemioloških prilika prošle godine bila prepoznata kao sigurna destinacija, na čemu se nastavlja raditi i u 2021. Uz već na tržištu poznatu oznaku Svjetskog vijeća za putovanja i turizam (WTTC) Safe Travels, osmišljena je nacionalna oznaka pod nazivom Safe stay in Croatia, koja je važan kotačić u etabliranju Hrvatske kao sigurne i poželjne destinacije, ali i poticaj svim dionicima u lancu putovanja – od benzinskih postaja do zračnih luka i trajekata kao i  hotelima, marinama, privatnim apartmanima, muzejima i drugim atrakcijama za nastavak pridržavanja epidemioloških mjera.

Safe stay in Croatia nacionalna je oznaka sigurnosti koja se besplatno dodjeljuje dionicima iz hrvatskog turističkog sektora koji se u sustav mogu prijaviti putem mrežne stranice www.safestayincroatia.hr.

Hrvatska turistička zajednica objavila je i postupak prijave za zaprimanje oznake sigurnosti Safe stay in Croatia detaljno je opisan u PDF dokumentu ispod teksta, a za sve ostale detalje i upite kreirana je adresa elektroničke pošte prijave.safestay@mints.hr.

Naime, nakon što subjekt zaprimi obavijest da je uvršten u popis nositelja nacionalne oznake sigurnosti Safe stay in Croatia, istodobno će zaprimiti i obavijest kako je oznaku u fizičkom obliku moguće preuzeti u lokalnoj turističkoj zajednici koja djeluje na području na kojem je se subjekt nalazi, odnosno gdje pruža usluge u turizmu.

Oznake sigurnosti Safe stay in Croatia u fizičkom obliku su distribuirane prema regionalnim turističkim zajednicama koje daljnju distribuciju izvršavaju prema lokalnim turističkim zajednicama.

Prilikom izdavanja oznake sigurnosti u fizičkom obliku, lokalna turistička zajednica obvezna je voditi računa o tome da li je subjekt uvršten u popis nositelja oznake sigurnosti koji je dostupan na mrežnoj stranici projekta. 

Pored oznaka sigurnosti koje su dostupne u fizičkom obliku u lokalnim turističkim zajednicama, svaki nositelj oznake sigurnosti u elektroničkom obliku zaprima vektorski logotip kojeg prema kojem je moguće primijeniti prilagodbu prema vlastitim preferencijama uz obvezno poštivanje standarda samog logotipa.

Primjena sigurnosnih i zdravstvenih protokola, kao i procijepljenost turističkih djelatnika, svakako će biti ključan element percepcije Hrvatske kao sigurne destinacije.

Prilog: Postupak podnošenja prijave_Safe stay in Croatia

Izvor Vlada RH i Hrturizam.hr

Pad BDP-a u 2020. čak 8,4 posto, Marić najavljuje rast od oko 5 posto

Testiranje na Covid/Foto Grad Zagreb

U Hrvatskoj zabilježena dva slučaja zaraze južnoafričkim sojem koronavirusa