Kuglači porečke Istre pobijedili Plitvice

Vrlo teška i neizvjesna subotnja utakmica u Plitvicama završila je u korist porečke Istre koja je odnijela pobjedu za samo dva čunja.
U prvom paru nastupili su Dalibor Špoljarić i Dragan Krizmanić protiv Željka Matoševića i Silvia Mesarića. Željko Matošević je svojom umjerenom igrom uspio pobijediti protivnika 3 seta i tako osigurati prvi vrijedan bod ekipi, dok je Silvio Mesarić izgubio od Dragana Krizmanića 2,5 seta. Dalibor Špoljarić-Željko Matošević 1:3 (521:530), Dragan Krizmanić-Silvio Mesarić 2,5:1,5 (553:547). Nakon prvoga bloka rezultat je 1:1 i samo 3 čunja prednosti za Istru.
U drugom bloku nastupili su Matej Barić protiv Patricka Demarkia i Filip Požega protiv Željka Rape. Patrick Demarki je izgubio od Mateja Barića 4 seta dok je Željko Rapo pobijedio Filipa Požegu 4 seta. Matej Barić-Patrick Demarki 4:0 (605:542), Filip Požega-Željko Rapo 0:4 (531:606). Nakon drugog bloka utakmica je i dalje sa neriješenim rezultatom 2:2 i 15 čunjeva prednosti za Istru.
U posljednjem bacanju na staze su izašli Safet Falatović protiv Nikice Kučana i Vladimir Rapaić protiv Zorana Lovrića. Nikica Kučan pobijeđuje Safeta Falatovića za 24 čunja dok Zoran Lovrić gubi bitku za 37 čunjeva. Safet Falatović-Nikica Kučan 2:2 (583:607), Vladimir Rapaić-Zoran Lovrić 2:2 (560:523). Utakmica je bila neizvjesna do zadnje bačene kugle jer se ralika u čunjevima povećala za cijelih 30 u korist Plitvica. U zadnjih 30 kugli svu je razliku nadoknadio Nikica Kučan dok Zoranu Lovriću ostaje zadnja kugla i 3 čunja a Vladimiru Rapaiću 2 čunja.

Zoran Lovrić pogodio je sva 3 čunja dok je Rapaić srušio samo 1 čunj i tako pridonio velikoj i značajnoj pobijedi Istre na Plitvičkoj kuglani. Konačan rezultat utakmice: Plitvice-Istra 3:5 (3353:3355).
Sljedeće kolo odigrati će se protiv Kuglačkog kluba Klek iz Ogulina na domaćoj kuglani Obrtničkog doma u subotu, 15. veljače, s početkom u 17 sati.

Izvor: Muški kuglački klub Istra (MKK Istra)