Muškarac je porečkim ulicama bježao policijskim službenicima pritom prevozeći dijete na prednjem sjedalu
Porečka policija dovršila je kriminalističko istraživanje nad 25-godišnjakom i utvrdila sumnju da je počinio kaznena djela povrede djetetovih prava i obijesne vožnje u cestovnom prometu.
Njega se sumnjiči da je 19. ožujka u poslijepodnevnim satima na prednjem sjedalu vozila pulskih oznaka smjestio dijete koje nije bilo smješteno u stolicu i vezano sigurnosnim pojasom, da bi potom ugrožavao sigurnost prometa i višekratno kršio prometna pravila.
Naime, muškarac je upravljajući od Vukovarske ulice preko DC75 pa do Istarske ulice u smjeru Vrsara gdje je u konačnici zaustavljen, u nekoliko navrata propustio postupiti po svjetlosnim i zvučnim naredbama policijskih službenika, kojom prilikom je povećavao brzinu kretanja vozila, prošao kroz kružni tok prometnom trakom namijenjenom za promet vozila iz suprotnog smjera, nepropisno pretjecao vozila ispred sebe, pretjecao vozila koja su se zaustavila na pješačkom prijelazu i skretanjem oduzeo prednost prolaska vozilima koja su zadržavala smjer kretanja, a koja su morala kočiti da bi izbjegla sudar.
Nakon što se zaustavio na zelenoj površini, pokušao je napustiti vozilo u čemu je spriječen od strane policijskih službenika te je, nakon što je pružao otpor, uhićen uz uporabu sredstava prisile. U događaju je 25-godišnjak zadobio lakše tjelesne ozljede, dok dijete nije ozlijeđeno. Kaznena prijava podnosi se redovnim putem.
Izvor PU istarska
#poreč #promet #nesreća #sigurnost #dijete
Posjekli hrastove i odvezli drvo: Petorka pokrala vlasnika šume iz Poreča
Ako putujete: Slovenska vlada ograničila prodaju goriva i aktivirala vojsku, dramatične mjere zbog problema s opskrbom
MODNA PRIČA IZ ISTRE: Torbe Sandre Cerin koje su osvojile poznate dame uskoro putuju u London







