Porečka policija evidentirala je još jedan slučaj prijevare prilikom trgovanja kriptovalutama te ponovno upozorava građane na oprez.

Naime, 68-godišnjakinju je prošle godine kontaktirala nepoznata osoba i ponudila joj ulaganje u kriptovalute uz obećanje velike zarade. Vjerujući “stručnjaku”, žena je od srpnja do prosinca 2024. godine uplatila više od 50.000 eura na inozemne račune. Iako su navodni brokeri tvrdili da uplate nisu proknjižene i tražili nove iznose, žena nije ostvarila zaradu te je shvatila da je prevarena.
Policija istražuje slučaj i traga za počiniteljem. Policijska uprava istarska apelira na građane da budu oprezni prilikom ulaganja u kriptovalute, jer osim rizika ulaganja, postoji i mogućnost da postanete žrtva investicijske prijevare ili hakerskog napada.
Savjetuje se da uvijek budete sumnjičavi, dobro se informirate i potražite nepristrani financijski savjet prije nego što nekom povjerite ili uložite novac. Više informacija o tome kako se zaštititi možete pronaći na informativnom letku ili na stranici Web heroj – investicijske prijevare.
Izvor PU istarska
#crnakronika #policija #kaznenodjelo #istarskapolicija #porečkaPolicija #kriptovalute #prijevara #investicijskiRizik #sigurnost #poreč #istra #IstraTerraMagica