in

Policija u Puli i Poreču uhitila vozače – jedan bez vozačke, drugi s 2.05 promila

Ilustracija MUP

Policijski službenici isključili su vozače iz prometa zbog prometnih prekršaja

Prometna policija je 28. listopada oko 14.10 sati u Paganorskoj ulici u Puli zaustavila automobil, pulske registracijske oznake, kojim je upravljao 19-godišnjak.

Obavljenom kontrolom utvrđeno je da vozač upravlja automobilom bez položenog vozačkog ispita te je uhićen.

Zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama izrečena mu je novčana kazna u iznosu od 1.320 eura i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od tri mjeseca.

Porečka je policija 28. listopada oko 21.10 sati u naselju Materada zaustavila automobil, pulske registracijske oznake, kojim je pod utjecajem alkohola od 2.05 promila upravljao 45-godišnjak. Vozač je zbog opasnosti da će nastaviti s činjenjem prekršaja uhićen i smješten u posebne prostorije policijske postaje do prestanka djelovanja opojnog sredstva.

Zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama izrečena mu je novčana kazna u iznosu od 1.320 eura i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od šest mjeseci, objavila je istarska policija 29. listopada 2025.

#crnakronika #policija #istarskapolicija #pulskapolicija #poreč #pula #promet #vozači #prekršaj #alkohol #sigurnostprometa #istra #istraterramagica

 

bicikli bicikl ilustracija policija mup

Lopovi haraju Istrom: Ukradeni skupi bicikl i električni romobil

valamar filip klanfar kuhar

POREČ: Valamarovi kuhari osvojili pet medalja, Filip Klanfar državni prvak Hrvatske za 2025.