Ozlijeđena žena zadržana je na liječenju u pulskoj bolnici, a protiv vozačice automobila podnosi se kaznena prijava

Jučer oko 7.20 sati u Puli se dogodila prometna nesreća u kojoj je teško ozlijeđena pješakinja.
Nesreća se dogodila kada je 56-godišnjakinja upravljala automobilom, zagrebačke registracijske oznake, kolnikom Zagrebačke ulice. Dolaskom do raskrižja s Kumičićevom ulicom, vozačica se pješačkom prijelazu nije približavala dovoljnom sigurnosnom brzinom da se može pravovremeno zaustaviti te je prednjim dijelom automobila udarila u 70-godišnjakinju koja je pješački prijelaz prelazila upravljajući prijevoznim sredstvom za osobe s invaliditetom.
Od siline udarca pješakinja je odbačena na drugi automobil, pulske registracijske oznake, kojim je upravljao 65-godišnji državljanin Sjeverne Makedonije, a koji se u tom trenutku zaustavio ispred pješačkog radi propuštanja pješakinje.
U nesreći je pješakinja teško ozlijeđena te je zadržana na liječenju u pulskoj bolnici.
Protiv vozačice automobila podnosi se kaznena prijava zbog kaznenog djela izazivanje prometne nesreće u cestovnom prometu, objavila je istarska policija 4. ožujka 2026.
#crnakronika #policija #kaznenodjelo #istarskapolicija #pula #prometnanesreća #pješakinja #promet #sigurnostuprometu #istra
Nakon uhićenja petorice narkodilera u Poreču i Puli: USKOK i policija objavili detalje – poslovali po cijeloj Istri






