in

Istarska policija najavila za četvrtak prometnu akciju – Objavljeno što će sve kontrolirati

Foto - Ilustracija MUP

Policija će kontrolirati nepropisnu uporabu mobitela i nekorištenje sigurnosnog pojasa tijekom vožnje

Kako bi se povećala sigurnost u cestovnom prometu, Postaja prometne policije Pula će u četvrtak 29. siječnja od 6.30 do 12.30 sati provesti preventivno-represivnu prometnu akciju ”Nadzor nepropisne uporabe mobitela i nekorištenja sigurnosnog pojasa tijekom vožnje”.

Sigurnosni pojasevi jedan su od elemenata zaštite vozača i putnika u motornim vozilima, namijenjeni zaštiti osoba prilikom sudara i iznenadnog zaustavljanja vozila.

U trenutku prometne nesreće, funkcija sigurnosnog pojasa je zadržavanje vozača i putnika u sjedištima te time sprječava udare tijelom o unutrašnje dijelove vozila i ispadanje iz vozila.

Nepropisnom uporabom mobitela i drugih uređaja sigurno upravljanje vozilom postaje ozbiljno narušeno i rizično. Naime, vozači koji koriste mobitel nemaju dobar pregled prometne situacije ispred sebe, misli im nisu usmjerene na promet, što u kombinaciji s ne držanjem obje ruke na volanu produžava reakciju na neočekivane događaje u prometu.

Ne zaboravite, odgovornim ponašanjem štitimo sebe i druge sudionike u prometu, poručili su iz Policijske uprave istarske.

#crnakronika #policija #istarskapolicija #Pula #promet #sigurnost #mobitel #sigurnosnipojas #kontrola #Istra #prometnaakcija

POREČ: Uhićen zbog krivotvorenja dokumenta

 

ISTRA: Divljao po kružnom toku u centru grada. Policija ga dobro kaznila

Još jedna internetska prijevara: Istrijan (66) povjerovao da je osvojio veliku nagradu. Umjesto dobitka ispao – gubitak

Foto Anja za Pixabay - Ilustracija

POREČ: Uhićen zbog krivotvorenja dokumenta

Besplatne STEM radionice u veljači u Poreču za učenike: Prijave u tijeku, mjesta su ograničena