in

Povratak biskupa Dobrile u Istru: Svečani prijenos zemnih ostataka u Poreču

U Poreč će se sredinom siječnja održati svečani prijenos zemnih ostataka biskupa Jurja Dobrile, jednog od najznačajnijih istarskih crkvenih i narodnih velikana, pod nazivom „Povratak biskupa Dobrile u Istru“.

Program započinje u petak, 16. siječnja 2026. godine, u prostoru Istarske sabornice u Poreču, gdje će se s početkom u 19 sati održati večer komemoracije biskupa Jurja Dobrile. Tom prigodom bit će upućen i pozdrav biskupa Ivana Štironje, a o životu, djelovanju i povijesnom značenju biskupa Dobrile govorit će dr. sc. Stipan Trogrlić, doc. dr. sc. Mihovil Dabo i dr. sc. Josip Grbac.

Središnji dio obilježavanja održat će se u subotu, 17. siječnja 2026. godine, u Porečkoj katedrali, gdje će s početkom u 11 sati biti upriličeno misno slavlje s obredom ukopa zemnih ostataka.

Ovim svečanim činom biskup Juraj Dobrila simbolično se vraća u Istru, kraj kojem je posvetio svoj život i djelovanje, ostavivši neizbrisiv trag u vjerskom, kulturnom i nacionalnom identitetu istarskog prostora.

#JurajDobrila #Poreč #Istra #crkva #povijest #baština #komemoracija #katedrala

kuglačic

Porečka kuglačica Maja Miculinić među najboljima u regiji – Izborila plasman na državno prvenstvo!

Foto Grad Poreč

Porečki urbani pčelinjaci prepuni meda i okrunjeni zlatnim medaljama