in

Amir Rešidović iz Poreča ostvario zapažen uspjeh na jakom turniru Croatia Open

Prošlog tjedna u Rijeci je održan 24. Croatia Open u karateu, jedno od najjačih međunarodnih natjecanja u regiji, na kojem je sudjelovalo 1.500 natjecatelja iz 22 države.

Na tatami je stao i najbolji istarski veteran Amir Rešidović iz Poreča, koji se natjecao u dvije kategorije – Veterani 35+ i Veterani 50+, predstavljajući klub domaćina natjecanja,

KK TAD iz Rijeke.

Nakon dugih 11 godina kontinuiranih odličja, ovaj put Rešidović je, unatoč velikoj borbi, ostao bez medalje. U konkurenciji je ostvario jednu pobjedu i tri poraza, a u konačnici se u obje kategorije plasirao na 5. mjesto.

Kako ističe sam Amir, okolnosti mu nisu išle u prilog:
– „Nemam naviku i nikad se nisam žalio na ždrijeb, iako me isti u cijeloj karijeri nije nikad mazio, ali danas je zaista sve bilo protiv mene. Čak i ostali natjecatelji u skupinama, kada nisu trebali (u moju korist) pobijediti – pobjeđivali su, a kada mi je nužno trebalo da pobijede kako bi me povukli do repasaža – gubili su. Godine čine svoje, ali obećavam još medalja u narednom periodu.“

Ovaj rezultat još jednom potvrđuje njegovu predanost karateu, a uz sportsko iskustvo i upornost, Amir najavljuje nove uspjehe u narednim natjecanjima.


#amirrešidović #croatiaopen #rijeka #karate #poreč #istra #istrasport #karateturnir #sportskavijest #istraterramagica

Grad Poreč zahvalio umirovljenim učiteljima i odgojiteljima povodom Svjetskog dana učitelja