CITTANOVA RUN – Porečki Running Fox uzeo zlato i 2 bronce

Foto Running Fox - Edi Pašić, Matija Lisec i Ivan Diklić

Cittanova Run: Matija Lisec prvi, Edi Pašić treći na 5 kilometara, a Ivan Diklić brončani na 10 kilometara

U subotu, 8. listopada, održan je trkački događaj pod nazivom Novigrad – Cittanova Run koji je okupio preko 300 natjecatelja u nekoliko kategorija. Sve je počelo dječjim utrkama, a nastavilo se utrkama na 5 i 10 kilometara te polumaratonom. Trčalo se rivom i ulicama Novigrada, a najduža staza išla je do Dajle i natrag.

Na utrci nastupili su članovi porečkog SRK Running Fox-a i postigli zapažene rezultate. Matija Lisec pobijedio je na utrci od 5 kilometara s rezultatom 16 minuta i 34 sekunde. Na istoj stazi odličan rezultat ostvario je i Edi Pašić osvojivši treće mjesto sa 17:51. Ivan Diklić istrčao je utrku na 10 kilometara i osvojio brončanu medalju s vremenom 35:35. Valja napomenuti kako ovaj trojac sljedeću subotu očekuje nastup na Prvenstvu Hrvatske u planinskom trčanju na kratke staze na Planinskoj utrci Kozjak.

Osim njih, u Novigradu nastupili su i Kristijan Radošić koji je završio kao šesti na utrci polumaratona te Mateja Pančelat i Goran Černac koji su trčali 10 kilometara.

đurđica orepić kona havaji 2022

Porečanka ĐURĐICA OREPIĆ i treći put završila najtežu utrku na svijetu – Ironman World Championship na Havajima