Dva poraza porečkih odbojkašica

Porečke odbojkašice odigrale su ovog vikenda dvije utakmice i obje izgubile. Jučer su igrale u Zagrebu, a danas u Osijeku.

OK Dinamo — OK Poreč 3:0 (25:19; 25:20; 25:19)

Prvi set se odvijao u ravnopravnoj igri i rezultatu. Bilo je 13:13 i 16:16, nakon čega su domaće odbojkašice napravile mini seriju 19:16 i 21:16 i bez problema osvojile 1. set. U 2 setu Porečanke su povele 8:5 i 13:8 ali su igračice nakon mini serije smanjile na 13:14 a zatim prešle u vodstvo 19:16, nakon čega su gošće ostavile na 20 poena. Treći set je u prvom dijelu bio izjednačen do prvog time outa gošći na 12:9 za Dinamo. Nakon toga je opet uslijedila serija domaćih odbojkašica gdje je trener gostujuće ekipe tražio time out na 11:18. Nakon toga su zagrebačke igračice rutinirano završile set i zasluženo ostvarile pobjedu protiv Porečanki.

ŽOK OSIJEK-OK POREČ 3:0 (25:21; 25:12; 25:13)

Porečke odbojkašice su nakon utakmice u Zagrebu s Dinamom produžile za Osijek da odigraju zaostalu utakmicu 2. kola. Od samog početka su domaće igračice pokazale da su odlučne i rezultatski povele 13:8, 18:13 i 22:17. Set je zasluženo pripao domaćim odbojkašicama 25:21. Drugi set, nakon dobrih servisa i slabog prijema i organizacije igre gošće su povele 6:1. Usprkos izmjenama, gošćama ništa nije polazilo za rukom. Identično je bilo u 3. setu gdje su domaće odbojkašice povele 9:4 i 15:5 a Porečanke kao da su se predale. Zaslužena pobjeda osječkih odbojkašica.

Porečke odbojkašice su nastupale u sastavu: Larisa Pauletić, Rebecca Scoria, Erika Momić, Mateja Vekić, Doris Curać, Ema Poropat, Lea Banko, Leana Burilo, Vita Gržetić, Helena Plazanić, Patricija Hajmut.

Trener Dragan Salapura, kondicijski trener: Andrej Štorc.