POBJEDA: Porečki rukometaši uvjerljivi protiv Trogira u Kupu Hrvatske

U srijedu je prva ekipa Rukometnog kluba Poreč gostovala u Trogiru, gdje je protiv tamošnjeg MRK Trogir odigrala susret 1/8 finala Kupa Hrvatske.

Utakmica je bila neizvjesna prvih dvasesetak minuta, kada je rezultat bio 8:7, no tada Porečani rade seriju od sedam uzastopnih pogodaka, pa se na odmor odlazi pri rezultatu 10:15.

U drugom poluvremenu porečki rukometaši održavaju stečenu prednost i utakmicu sigurno privode kraju za konačnih 25:30 i prolazak u četvrtzavršnicu hrvatskog kupa.

Kod domaćih rukometaša najprecizniji je bio Mislav Plazibat s 5 pogodaka, a po 4 su postigli Marin Babić,  Matej Jakeljić i Roko Trivković.

U redovima porečkih rukometaša najefikasniji je opet bio kapetan Matija Rađaković s 9 postignutih pogodaka, a pratili su ga Luka Moslavac sa 6, Ivan Filipović s 5 i Vedran Mataija s 4 pogotka.

1/8 finala Kupa Hrvatske MRK Trogir – RK Poreč 25:30 (10:15)

MRK Trogir: Baković, Špika, Babić 4, Piteša 1, Drnasin 1, Milat 1, Brkan, Maljković, Viljac, Perkušić 2, Jakeljić 4, Plazibat 5, Markota, Šolić 3, Trivković 4

Isključenja: 6 minuta (Perkušić 2, Plazibat 2, Trivković 2)

RK Poreč: Muranović, Sakić 1, Mataija 4, Medved 1, Lugar, Moslavac 6, Perić 1, Radojković, Petrov, Ćopić, Filipović 5, Rađaković 5+4, Vinković, Radunović, Zujić 2,

Isključenja: 10 minuta (Mataija 2, Moslavac 2, Perić 2, Filipović 4)