Poraz porečkih rukometaša u 2. kolu Paket24 Premijer lige

Rukometaši Poreča u drugom kolu Paket24 Premijer lige u subotu, 18. rujna, poraženi su od Dubrave 22:25 (8:8). U tijesnoj borbi igrači Ilije Lovrinovića nisu uspjeli obraniti bodove na domaćem terenu, te se sada okreću sljedećem susretu u kojem će snage odmjeriti s Goricom.

Porečki rukometaši u utakmici protiv Dubrave – 18.09.2021.

Porečani su susret dobro otvorili i preko Matije Rađakovića otišli na 3:1. S obje strane bilo je izgubljenih lopti pa je tako do 15. minute palo ukupno šest golova, a Poreč je držao +2. Dubrava do izjednačenja stiže nekoliko minuta kasnije preko Tomija Vozaba no to se nije dugo zadržalo i domaći sastav odlazi na 6:4. Šest minuta nije bilo pogodaka, a post prekida Dubrava s dva uzastopna gola. Pri poravnatom rezultatu išlo se i na odmor (8:8).

Početkom drugog poluvremena Dubrava je napravila seriju zgoditaka i preuzela vodstvo na 12:10 golom Ivana Barbića. Porečani su preko Luke Vučića poravnali na 15:15 i u tom se tonu igralo sve do posljednjih pet minuta susreta. U samoj završnici više koncentracije ima Dubrava koja zabija tri gola naspram našeg jednog zgoditka i osigurava slavlje 25:22.

U redovima Poreča najefikasniji bili su Tim Thoss, Matija Rađaković i Arman Ikanović svaki s po pet pogodaka. Na vratima Erik Krbavčić upisao je dvije obrane, a David Vladić pet. Kod Dubrave najbolji je bio Ivan Barbić sa sedam golova, dok je vratar Dominik Marković sakupio pet obrana.

Paket24 Premijer liga – Liga A, 2. kolo:
RK Poreč – RK Dubrava 22:25 (8:8)

RK Poreč: Krbavčić 2 obrane (2+0), Vladić 5 obrana (5+0); Thoss 5, Krajcar, Vučić 1, Petrov, Popović, Malinarich 1, Rađaković 5, Čipraka, Plovanić, Moslavac, Ikanović 5, Bošnjak 2, Ljubić 3
Sedmerci: 3/4
Isključenja: 8 minuta (Ljubić 4, Moslavac 2, Petrov 2)

RK Dubrava: Matov, Kajba 1 obrana (1+0), Marković 5 obrana (4+1); Vozab 5, Barbić 7, Mandić, Šalić, Turčić 1, Lisac 3, Malbašić 3, Sofić, Obradović 2, Kaštelan 1, Komljenović 3, Molc