POREČ: Članovi Running Foxa uspješni na Prvenstvu Hrvatske u trailu

Foto Running Fox Poreč

Jučer je u organizaciji Atletskog kluba Varaždin održano pojedinačno i ekipno Prvenstvo Hrvatske u kratkom trailu. Suprotno pridjevu „kratki“, riječ je o utrci dužine 42 kilometra s 2000 metara ukupnog uspona. Start je bio u Ivancu, a cilj u Novom Marofu. Utrka je okupila najbolje hrvatske trail trkače i nije razočarala konkurencijom niti organizacijom.

SRK Running Fox ekipno peti

U ekipnom dijelu natjecanja nastupilo je jedanaest muških i pet ženskih ekipa. Sportsko rekreacijski klub Running Fox nastupio je sa svojom muškom ekipom u sastavu: Matija Lisec, Ivan Diklić, Marijan Dželalija, Paolo Zgrablić i Maksimilian Korotaj. Kriterij za poredak ekipa, odnosno klubova je zbrojeno vrijeme tri najbrža trkača po klubu. U ovom slučaju to su za Running Fox bili Lisec, Diklić i Dželalija te su na taj način osvojili izvrsno peto mjesto uz bok najjačim hrvatskim klubovima.

Lisec i Diklić među deset najboljih

Pojedinačna konkurencija bila je iznimno jaka, a Matija Lisec i Ivan Diklić ostvarili su odličan rezultat plasiravši se među deset najboljih u državi. Točnije, Lisec je osvojio peto mjesto s vremenom 3:56:56, a Diklić osmo s 4:01:24. Ostali trkači iz SRK Running Fox također su ostvarili vrijedne rezultate. Marijan Dželalija zauzeo je 29. mjesto (4:39:16), Paolo Zgrablić bio je 37. (5:00:58), a Maksimilian Korotaj 52. (5:34:29). Titulom državnog prvaka okitio se najbolji hrvatski trkač Josip Meštrić (3:34:29) ispred dvojice iznimnih trkača, Andreja Hladnika (3:46:34) i Nikole Špoljara (3:47:47). U ženskoj konkurenciji slavila je Ivana Širić (4:32:26) ispred Mirjane Šimek Bilić (4:38:11) i Maje Urban (4:39:57).