Porečka Finida osvojila dva zlata i broncu na prvenstvu Hrvatske

Foto Karate klub Finida Poreč

Protekle subote, 6. studenog, u organizaciji Hrvatskog karate saveza i tehničkoj organizaciji karate kluba Slavonski Brod, u Slavonskom Brodu održano je Prvenstvo Hrvatske u katama, pojedinačno i ekipno, za mlađe dobne skupine. Na Prvenstvu je sudjelovalo 169 natjecatelja iz 32 kluba Hrvatske.

karate klub finida prventvo hrvatske mirko banović marija šimunović
Foto Karate klub Finida

Karate klub Finida iz Poreča nastupio je u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji te ostvario odličan rezultat osvojivši dvije zlatne i jednu brončanu medalju.

Prvu zlatnu medalju za Finidu osvojila je Paola Puškarić u kategoriji cicibanki ( 6 godina ) i
tako postala prvakinja Hrvatske za 2021. godinu.
Za drugu zlatnu medalju i naslov prvakinja za 2021. godinu, pobrinula se ekipa cicibanki  (kate – ekipno) u sastavu: Paola Puškarić, Sara Škofić i Irma Mešić.

Treće mjesto i brončanu medalju uspjela je izboriti mlađa kadetkinja Marija Šimunović.

U pojedinačnom nastupu, nadomak 3. mjesta i brončane medalje bila je Sara Škofić u kategoriji djevojčice – 8 godina koja je u repasažnom nastupu za brončanu medalju izgubila, te se u konačnici plasirala na 5. mjesto.

Emili Jurcan nije uspjela zabilježiti značajniji rezultat.

Na osnovu osvojene dvije zlatne i jedne brončane medalje Karate klub Finida se u ukupnom poretku klubova plasirao na visoko 5. mjesto.