Porečki Jadran uzeo bodove i Labinjanima

Foto NK Jadran Poreč

NK Jadran Poreč u prve tri utakmice nove sezone upisao je već devet bodova. Zadnja tri osvojio je u subotu, 11. rujna, u gostima pobjedom protiv labinskog Rudar Trans Eura.

RUDAR TRANS EURO – JADRAN POREČ 2:3 (0:1)

Kako piše portal Istrasport.eu. počeli su dobro Labinjani kada je Macan u 7. minuti iskoristio pogrešku gostujuće obrane no iz izgledne situacije uputio je udarac visoko iznad gola. Samo četiri minute nakon toga Rudar je osmislio predivnu akciju kojom je lošom reakcijom iz dobre prigode upropastio Ban.

Uzvratili su gosti u 13. minuti kada je Lepinjica izveo odličan slobodni udarac sa dvadesetak metara, no Tony Macan je još ljepše spasio vrata domaćina. Rudar je dominirao u prvome dijelu prvoga poluvremena no bez nekih velikih prigoda, pa osim izmjene Bernobića radi ozljede, i ulaska Tikasa na njegovo mjesto ne bilježimo ništa specijalno.

Pokušali su gosti u 23. minuti. Mofardin je lijepo probio lijevi bok, pronašao točnim centaršutem Vlizla u izglednoj situaciji, no napadač Jadrana loše reagira. No, u 38. minuti uslijedio je hladan tuš na Zelenicama. Ivetić je pobjegao po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac Labinjana i doveo Porečane u vodstvo. Samo dvije minute nakon toga Radman je pokušao sa 25 metara, no labinski vratar vadi iz samog gornjeg kuta i održava svoju momčad u igri.

No, već početkom drugoga dijela, rezultatski je priča bila okončana. Dobar prodor preko desne strane, iz gužve je u velikih 2:0 za Jadran pretvorio Lepinjica. Radman je u 65. minuti dobio drugi žuti karton, no Porečani su dobro zatvarali prilaze prema svom golu i potpuno otupili najopasnije situacije Rudara, odnosno, nisu ih ni omogućili. I ne samo to.

U 69. Ivetić je odapeo sa ruba šesnaesterca, te se od grede lopta zakoprcala u mreži za visoko vodstvo Porečana, piše Istrasport.eu.

LABIN – Stadion Zelenice – 3. HNL Zapad – 3. KOLO. SUDAC: Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina), Pomoćnici: Dejan Vuković (Zagreb) i Nikola Kamenarić (Sveti Ivan Zelina)

Žuti kartoni: Kurtić, Pavlović (Rudar Trans Euro), Terlević (Jadran)

Crveni karton: Radman 64′ – drugi žuti karton (Jadran)

Strijelci: 0:1 Ivetić 38′, 0:2 Lepinjica 54′, 0:3 Ivetić 69′, 1:3 Macan 86′, 2:3 Macan 90′

RUDAR TRANS EURO: Macan T., Načinović, Ban, Golja, Giljanović, Macan I., Juričić (46. Pavlović), Rudan, Licul, Boucaux (55. Stepčić), Kurtić,

Trener: Zoran Škerjanec

JADRAN POREČ: Pavlić, Ilić, Mofardin, Lepinjica, Ivetić, Herak (80. Leko), Ereiz, Radman, Terlević, Bernobić (22. Tikas), Vlizlo (90. Mendiković)

Trener: Dalibor Šuran