RK POREČ: Poraz u Sesvetama u 16. kolu Paket24 Premijer lige

Rukometaši Poreča u sklopu 16. kola Paket24 Premijer lige gostovali su u Jelkovcu kod Sesveta. U vrlo napetom i teškom susretu, koji je važan za obje momčadi u smislu skupljanja bodova za ulazak u Ligu za prvaka, slavile su Sesvete 27:21 (11:11). Poreč sljedeći vikend kod kuće dočekuje Zamet u lovu za Ligu za prvaka.

Krenulo je vrlo borbeno s obje strane, a do prvog većeg odvajanja stiže Poreč koji preko Filipa Glavaša i Luke Moslavca odlazi na 4:2. Sesvete su cijelo vrijeme pritiskale i agresivnom obranom pokušavale omesti porečki sastav, dok su u napadu bili dosta precizni. Momčad Ilije Lovrinovića vodstvo je držala sve do 21. minute kada su domaćini serijom 3-0 poravnali na 8:8, a potom  preko Davora Gavrića minimalno poveli. Taj zaostatak Poreč je lovio sve do isteka prvog poluvremena kada napad Sesveta zaustavlja Ivan Vekić, a Moslavac postavlja 11:11

U nastavak utakmice puno su bolje ušle Sesvete koje su povele 16:13 i ostavile Poreč bez gola punih osam minuta. No, Sesvete to i nisu previše iskoristile, dok s druge strane post od pogodaka prekida Matija Rađaković za 14:16. Pravi preokret dogodio se nakon 45. minute igre u kojoj Poreč nije mogao pronaći put do mreže, a obrana nije bila na razini. Domaćin je zabio četiri uzastopna gola za 20:25 koja su bila i ključna u utakmici. Poreč se nakon toga nije više uspio vratiti u susret, na golu je Erik Krbavčić upisao nekoliko obrana, ali nisu pomogle napadu da smanje zaostatak. Zadnjih pet minuta bilo je bez golova, a na kraju su Sesvete slavile 27:21 i otežale Poreču s bodovima.

Kod Poreča najefikasniji bio je Luka Moslavac s osam pogodaka, dok je Matija Rađaković zabio pet. Na vratima su Ivan Vekić i Erik Krbavčić upisali deset obrana. U redovima Sesveta najbolji je bio Karpo Sirotić sa šest golova, a na golu je Filip Perić upisao devet obrana.

Paket24 Premijer liga, 16. kolo:
MRK Sesvete – RK Poreč 27:21 (11:11)

MRK Sesvete: Mudrinjak, Perić 9 obrana (8+1); Krndelj 3, Topić 1, Potnar, Žaja 1, Matić, Papić, Strbad, Vusić 3, Šuker 5, Krešić 4, Štrković, Gavrić 2, Finek 2, Sirotić 6
Isključenja: 4 minute (Potnar 2, Papić 2)
Sedmerci: 4/6

RK Poreč: Krbavčić 6 obrana (5+1), 1 gol, Vekić 4 obrane (3+1); Muranović, Nikić, Mataija, Medved 1, Lugar, Petrov, Moslavac L. 8, Rađaković 5, Čipraka, Plovanić, Moslavac K., Glavaš 2, Pribanić 2, Ljubić 2
Isključenja: 6 minuta (Medved 2, Moslavac L. 2, Ljubić 2)