Sonja Rajko iz umaškog Shotokana odlična u Postojni

Sonja Rajko (prva s desna)

U organizaciji Karate kluba Postojna u nedjelju je održan 21. međunarodni karate turnir „Postojna OPEN 2023.„ koji već tradicionalno okuplja velik broj takmičara iz čak 7 europskih zemalja. Među brojnim natjecateljima u borbama nastupala je i Sonja Rajko iz Karate kluba Shotokan Umag i to u kategorijama juniorki, seniorki i seniorki OPEN.
U juniorkama nakon jednog poraza kroz repasaž uspjela je izboriti 3. mjesto i brončanu medalju.

Sonja Rajko (prva slijeva)

Nakon toga na red je bila kategorija seniorki gdje je bez greške dvaput uvjerljivo pobijedila protiv natjecateljica iz Italije i Slovenije te zasluženo osvojila 1. mjesto i zlatnu medalju.
Na poziv organizatora odradila je još jednu OPEN kategoriju gdje je nakon ulaska u finale izgubila od najtrofejnije natjecateljice turnira, hrvatske reprezentativke iz Slavonskog Broda. Osvojila je tako 2. mjesto i srebrnu medalju, što je odlična priprema za WKF Youth ligu koja se održava u Poreču početkom srpnja.